| T3ndoPain a întrebat:

No ceau TPU. Am 16 ani si de 3 ani m-am mutat in Anglia, intr-un orasel numit Bath (Langa Bristol). Voiam sa adresez aceasta intrebare oamenilor care traiesc in Anglia sau alte tari straine. Daca sunteti genul de persoana care sta doar acasa, in mare parte antisociala. Ce trebuie facut pentru a gasi prieteni/persoane dornice de prietenii, discutii, iesiri in oras, etc? Incerc sa gasesc ceva prietenii, preferabil romani si nu stiu cum. Nu ies afara, nu fac activitati prin care sa cunosc oameni, asa ca ma gandeam ca poate aveti voi solutii. Dau funda evident, multam' fain.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îți faci prieteni la școală.

| peperonies a răspuns:

Pe la scoala nu ai prieteni ceva?

| T3ndoPain explică:

Am uitat sa mentionez. De la liceu am iesit doar cu vreo 2-3 prieteni, insa acestia sunt Polonezi si Englezi. Ideea e ca vreau sa caut ceva oameni Romani, dar nu stiu cum sa dau de ei. Cu acesti fosti colegi, abia ma vad odata sau de doua ori pe an, deoarece sunt ocupati cu Colegiu. Insa din cauza unor probleme de sanatate pe care le am, n-am putut continua scoala iar acum stau acasa pana treburile se rezolva.