| alexutza222 a întrebat:

Nu imi place deloc la liceul la care sunt! E mai mult puscarie decat scoala! De ex azi am avut penultimele 2 ore libere (profele lipseau) si nu am putut pleca pentru ca pe diraga nu o intereseaza de noi si a zis ca diroctorul nu ne lasa!) La fiecare ora se face prezenta, mereu absente nu poti sa pleci deloc din sc inainte de sf orelor, uniforma obligatorie (e oribiola). In fine eu vreau sa ma mut. Intrebarea este se merita sa me mut intr-o sc nornala dar diriga de acolo(m-am interesat despre mutare ) e profa de engleza si vrea sa mergi la medittatii si e foarte severa, engleza e materia la care eu stau cel mai slab asa ca... Ce ziceti? In rest colegii profii, locatia sunt ok.

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Hmm poate te poti muta la alt liceu sau sa ramai la cel la care esti, numai bine nu faci absente si de chiul cum sa nu poti chiuli? Oricum daca profesoara chiar diriginta este severa mai bine nu, gaseste alt liceu.

| thewomaninwhite a răspuns:

Cred ca se merita atata timp cat tu iti doresti asta si iti va face placere decat sa inveti cu sila mai bine din placere. oricum engleza iti va trebui deci incearca si tu sa avansezi cat de cat sau daca nu reusesti singura sigur te va pune la punct noua diriginta laughing

| baddgirl a răspuns:

Hey
Daca te simti asa sufocata la scoala la care esti, parerea mea e sa te muti. Engleza e o limba importanta, care trebuie invatata nu neaparat foarte bine, sa ajungi macar la un nivel mediu de cunostinte, pentru ca peste tot unde vei merge te vei lovi de ea.Si,dupa parerea mea, mai bine o profa mai severa, decat toti profii indiferenti si cretini happy