| David09998 a întrebat:

Nu înțeleg de ce mai mereu oamenii apropiați sunt impotriva mea? Dar si ceilalți

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate ca nu sunt toti impotriva ta, ci mai mult asa ii vezi tu pe ei
cei care ar avea ceva cu tine totusi, fara motiv intemeiat, atunci nu iti sunt apropiati ci mai degraba indepartatiwinking
oricum nu putem sa facem pe toata lumea sa ne placa, caci nici noua nu ne place de toata lumea!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca faci prostii sau ilegalitati, tin cu dreptatea si cu legea, ca sa te poata proteja, de aceea sunt impotriva ta.

| dullcat a răspuns:

Ce inseamna mereu? E foarte subiectiv ce spui aici.Perceptia noastra proprie denatureaza, uneori putin alteori enorm, totul din jurul nostru. Poate niste exemple nu ar strica, daca doresti sa impartasesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru că le dai motive sau poate că ți se pare.
E nevoie sa analizezi bine motivele fiecăruia și să vezi dacă au un temei sau nu.