| DariaSofia95 a întrebat:

Nu reusesc sa fac print screen la laptop. nu am acea tasta prt.scr, dar am tasta fn, o apas, intru in paint si apas ctrl si v si degeaba...va rog sa ma ajutati . mersi happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dar tasta END ai? Apasa tastele Fn + End si apoi intra in Paint si da Ctrl+V.
sau fa-mi o poza la tastatura sa vad ce fel este ca sa te ajut mai mult... si mai spune-mi si ce windows ai!
(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )

2 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Poţi porni din windows o tastatură pe ecran. Dacă ai Win7 scrii în search: keyboard şi selectezi programul: on screen keyboard
Porneşti programu' şi apeşi pe tastatura pe pe ecran tasta PrtScn

| Lady21 a răspuns:

Intra la start scrie run si da click pe ce iti apare apoi va aparea o casuta unde tb sa scrii scrie OSK si o sa iti apara o tastatura virtuala. Daca ai tastele in italiana (cum le am eu) print screen inseamna stamp R sist