| PrettyDollRock a întrebat:

Cum fac o poza pc-ului [ nu cu web, nu cu aparat]?
Am inteles ca trebuie sa apas Prin Screen si sa apas ctrl c.
Dar eu nu am print screen ci print screen sysrq.
Si nici nu stiu unde este acest "paint"

Răspuns Câştigător
| gabi2010 a răspuns:

Apesi ctrl si apoi print screen sysrq. dupa te duci in start apesi pe all programs si apoi accessories si apoi paint si te duci acolo sus unde scrie edit si dai paste.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cauta in start->run->si aici scrii Paint! Ai sa vezi ca il gasesti. Dupa ce intri in Paint da click pe lipire si iti apare poza din print screen(PrtScr)

| Niko345 a răspuns:

Adauga in mess:bolduresti si poate te pot ajuta!(poate) oricum daca imi trebiue tare te ajut!rolling on the floorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://download.cnet.com/......72925.html
Ia programul asta e foarte bun pentru captura il instalezi il deschizi apoi te duci in bara de jos si unde e acea iconita galbena faci click dreapta pe ea apoi pe screen capture iar apoi alegi din primele doua obtiuni prima e pentru a face un print screen la tot ecranul iar a doua e pentru a face doar la o anumita regiune selectata de tine.