| Roxidd19 a întrebat:

Numele meu este Roxi (Roxana) ceva porecle faine? Funda! pentru cele mai bune:X

Răspuns Câştigător
| xRaLuCaX a răspuns:

Roxyutza, ruxy, rux, uxy, xana, rox, foxy, roxy, anna, xany, any, rixa, roxanik, roxsutsa, roxsiutsa, rotsiutica, moxy, noxy, roxulica, uxy, xa, ronnie, uxa, uxsutza, doxy, toxy, ruxenica, rusitza, ruxsitzi, ruxpuf, rixy, R. X., ruxipuff, pufilicrux, riri...si mai multe, sper ca te-am ajutat; x

5 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

RoX, RoXa, ana, Xana RosuhappyCam atatea vin acum in cap. Sper ca ti-a fost de folos.Bye bye

| TeddyAn a răspuns:

-ruxy
-rux
-uxy
-roxy
-rox
-xana

| Ade a răspuns:

Avem una Roxana in clasa poreclita RoxiFoxi.

| elena_3173 a răspuns:

Poreclele le primesti de obicei de la prietenii tai, care te cunosc cel mai bine. Ele (poreclele) vin de obicei din anumite fapte ale tale, din anumite gesturi sau din unele prostioare facute de tine.De exempul eu iti pot spune motata, soricel, pisicuta sau... mai bine nu.

| Adriana_6941 a răspuns:

RoRo

Roxaa

Roriii

Rucsy

Roxuu

RoRiuka

Roxaniii
funda big grin?