| RaduSk8 a întrebat:

Numerele de telefon mobil de Bucuresti incep tot cu 072... (Vodafone) sau 075...(Orange)?

Răspuns Câştigător
| Glamour612 a răspuns:

Desigur. În toată țara numerele de Vodafone încep cu (072), cele de Orange cu (074) sau (075), iar cele de Cosmote cu (076) sau (078) București nu face excepție. Peste tot e la fel.
Prrraa!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti identifica o localitate dupa un numar de telefonie mobila asa cum poti, in cazul telefoniei fixe, sa o identifici dupa prefixul sau.Deci, asa sa intelegi, ca numerele de telefonie mobila pot fi de oriunde din Romania.

| Furculingură a răspuns:

Nu contează unde stai, numărul de telefon începe la fel. ( cu excepţia celor de fix, logic )

Numerele de Vodafone încep cu 072 sau 073
Numerele de Orange încep cu 074 sau 075
Numerele de Cosmote încep cu 076 sau 078

| ElleAhx a răspuns:

Evident.