| Sadop a întrebat:

O carte buna, ce poate fi oferita drept cadou unui adolescent de 14?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Marile Sperante de Charles Dickens

| Seepty a răspuns:

20.000 De Leghe Sub Mari
12 Ani de Sclavie
Aceste 2 carti ar fi cele mai bune pentru o persoana de 14 ani.

| AOLEVRIC a răspuns:

Cum să faci să NU citeşti. Ghidul lui Charlie Joe Jackso http://www.editura-arthur.ro/......oe-jackson

| AntonyaCeaCurioasa a răspuns:

Va zic eu daca este fata cumparati 'Jurnalul unei Pustoaice ' daca este baiat cumparati 'jurnalul unui pusti' sunt niste carti grozave pentru copi si pot fi citite usor. Uitati-va pe net si puteti sa va faceti o parere. Daca nu, puteti lua Harry Potter. La fel o carte care dezvolta vocabularul si imaginatia. Este foarte captivanta si o poate incepe de la volumul1 (sunt 7 volume). Eu stiu fiindca am 14 ani si mama este profesoara de limba romana si mi-a luat de ziua mea aceste carti care mi-au marcat intr-un mod bun copilaria.

| YoungButNotBeautiful a răspuns:

John Green-Sub aceeasi stea;
John Green-Cautand-o pe Alaska.

| Robu_Dima_1994 a răspuns:

Rosu si Negru de Stendhal