| Inkubus a întrebat:

O fata a zis ca nu are sens o poza creata de mine cu Derp si Derpina de pe Facebook...caci eu sunt cam certata cu ea. Si as vrea sa-mi spuneti cum sa ii zic. Dar fara injuraturi..ca as vrea sa sune inteligent. Ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat.
Fundita! :**

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,asa cum ai spus si tu, in astfel de cazuri trebuie sa actionezi inteligent pentru a-i arata fetei respective ca tu nu esti mai prejos decat ea, din contra.Injuraturile nu sunt o solutie, fiindca astfel ii vei arata ca nu stii sa rezolvi o problema sau sa dai o replica buna fara jigniri.Las-o pur si simplu sa vorbeasca,nu ii da atentie, astfel ii vei arata ca nu te intereseaza ce spune ea sau da-i replici de genul"Nu te mai incrunta cand te uiti la poza facuta de mine ca faci riduri" sau"Nu te suprasolicita in felul asta, chiar nu ma intereseaza ce spui, cu siguranta sunt persoane care apreciaza tot efortul pe care l-am depus ". Sper ca te-am ajutat, bye!:*:-)

2 răspunsuri:
| Roibu a răspuns:

Roibu Constantin spune:
Nu iti face griji.
Ea cel mai concret si cel mai probabil din ce reiese din intrebarea ta este ca ea este un pic cam mult geloasa cel putin asa cred eu.
Timpul va fi singurul responsabil sa-i arate iei ca tu ( Cu Scuzele de Rigoare) nu esti proasta si ca tu poti face lucruri mai bune,mai frumoase, mai creative decat ea care este doar invidioasa pe tine.
Daca vei continua asa sa te certi cu ea, si ea va continua sa te atace asa ca ia o masura si nu mai da importanta ce crede/vorbeste ea despre tine.
Daca tu crezi ca este frumos, si bine ce ai facut draga mea este extraordinar pentru ca te accepti pe tine si ce faci tu.
La fel ca mine sti si tu ca avem si oameni mai Carcotasi care critica, Judeca asa fara niciun sens dar las-o impace isi va da ea seama ca greseste.

| Inkubus explică:

Multumesc mult! :** Amandoi meritati fundita! love struck Insa trebuie sa o dau doar unuia! Imi pare rau.