| Nusunteu1234 a întrebat:

O intrebare urgenta...am 18 ani iar acum cu sarbatorile nu ma pot prezenta la ginecolog, dar am o infectie in zona intima si din ce citesc pe internet din simptome am candidoza...care pot fi cauzele? Am mancarime, usturime la urinare sau in timpul actului sexual si scurgere alb branzoasa, un test am facut acum 2 saptamani si era negativ.ma puteti ajuta cu un tratament pana ajung la doctor?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cauzele sunt trecute tot in articolele de specialitate.Te sfatuiesc sa citesti aici, cu atentie:

https://www.drmax.ro/......clansatori

Nu exista tratament acasa, deci incearca sa ajungi cat mai repede la medic, dupa sarbatori.

| StamateStefana a răspuns:

Bună! Cauze: antibiotice, spălatul intrvaginal, piscine...