| FFAP a întrebat:

Oamenilor cu imaginatie multaaa. Am nevoie urgenta de ajutor!
Niste exemple la forta de frecare (fizica), la care sa gasim solutii. Spre exemplu, patina care aluneca pe gheata, aluneca deoarece forta de frecare e foarte mica, iar gheata din jurul patinei se topeste. Totusi, cu niste lubrefianti se poate rezolva problema. As avea nevoie de cateva exemple de genul! [Nu conteaza solutia, numai exemplul si efectul sa fie negativ!].
Multumesc!

1 răspuns:
| any27alexia a răspuns:

Scz nu stiu de genu asta