| RooN a întrebat:

Oare am dreptate in ceea ce am povestit? Voi ce parere aveti cum v-ar placea sa fiti copii sau adulti?
Daca v-a placut povestea mea dati un vot si va voi fi recunoscator:) http://goo.gl/zjTJ9

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Bine zis.Numai că vezi, copilăria de azi e cu mult diferită de a nostră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mare dreptate pentru că noi suntem ultimele generaţii care s-au jucat în stradă. Suntem primii care am jucat jocuri video, ultimii care am înregistrat cântece de la radio pe casete audio. Umblam kilometrii întregi dimineaţa, la prânz, seara sau chiar noaptea fără nicio grijă că cineva ne va răpi sau ne va face vreun rău.Suntem cei care am învăţat să programăm un video-recorder să înregistreze o emisiune TV sau un documentar interesant.Ne-am jucat jocuri pe televizor.Suntem generaţiile Tom şi Jerry, 101 dalmaţieni,Veronica,toate pânzele sus sau pantera roz. Am călătorit cel mai adesea pe jos,iar când mergeam cu maşina nu ne puneam centuri de siguranţă şi nu aveam nici airbag-uri. Am reuşit să supravieţuim şi fără telefoane mobile,fără LCD-uri,LED-uri,Ipod,Iphone, Ipad, computere performante, laptop-uri, Facebook sau internet.Seara când trebuia să chemăm un prieten afară nu îl sunam pe mobil, ci îi băteam cu piatra în ţeava de la gaze să iasă pe la poartă. Iarna ajungeam în case îngheţaţi de frig şi ne lipeam de sobe ca să ne încălzim şi nu mai răcea niciunul.iar vara când ajungeam seara acasă eram plini de muşcăturile ţânţarilor şi nu ne mai temeam că vom lua vreo boală sau ceva... Însă am avut vieţi minunate şi am trăit în adevăratul sens al cuvântului.