| gossipgirlxoxo a întrebat:

Ochii verzi-niciodata sa nu-i crezi

ochi caprui-fura inima oricui

asa e?big grinbig grinbig grin

39 răspunsuri:
| gabitsa a răspuns:

Ma indoiesc. Mie nu mi. a furat nimeni cu ochi caprui inima. Din contra, ochii verzi sau albastrii. Acestea sunt preferintele mele, depinde de la persoana la persoana big grin

| CatalinMG a răspuns:

Banii din buzunar fura inima oricui.

Răspuns utilizator avertizat
| adelfinul a răspuns:

Asa este zicala, pentru ca rimeaza. Toti ochii sunt frumosi, insa privirea si lumina care vine de la ei, pot spune mult despre persoana respectiva. Depinde daca stii sa interpretezi.

| Hmmmm a răspuns:

nu cred ca e adevarat.eu am ochii verzi si una dintre calitatile mele este sinceritatea. d fapt nu stiu sa mint mai ales in fata persoanelor care ma cunosc catusi d putin.am avut iubiti cu ochii caprui dar nu am fost in special atrasa d ochii lor sau d culoarea ochilor.intotdeauna mi-am ales iubitii dupa caracterul, personalitatea si comportamentul lor, nu dupa culoarea ochilor.

| Victoria a răspuns:

Nu. Ochii verzi sunt deosebiti.

| kally a răspuns:

Si daca ai un ochi verde si unul caprui? laughing

| alisalisa a răspuns:

Dar despre ochii albastri ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce zici despre faptul ca ochii albastri`s ca seninul si te`mbata ca si vinul?

| Ana a răspuns:

Ochii verzi sunt la putere happylaughing

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat, adica ce treaba are culoare cu persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbe. Un fel de generalitati pentru indragostitii de una din culorile respective.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Bine ar fi.

| Dizzy a răspuns:

Daaaaabig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ochii albastrii?rolling on the floor
Oricum, nu este asa...eu am jumatate ochii verzi, asta inseamna ca sunt indecisa sau pot minti? Eee, poate si o persoana cu ochii negri este de 10 ori mai indecisa decat alta cu ochii verzi...astea-s doar niste,, zicale populare``winking.

| daii a răspuns:

Mai.sincer,eu am ochii verzi si, de obicei mai mint asabig grin.Nu minciuni mari. dar nohhappy. Despre ochii caprui, nu e chiar adevarat.adica eu prefer tot ochii verzi, albastrii sau negrii. Ochii caprui, dupa parerea mea sunt prea comuni.Bine,dar am intalnit si persoane cu ochii caprui si erau superbilove struck

by daiiwinking

| criss:) a răspuns:

Ochii capriu sunt blanzi
Si de dragoste flamanzi
Chiar de rad sau sunt tacuti
Te indeamna sa-i saruti.

Ochii verzi ca fundul marii
Te insala deseori
Te vad in culmea disperarii
Si tot sunt inselatori.

Ochii negri arzatori
Cand ii vezi tit dau fiori
Uitendu-te mult la ei
Zambesti fara sa vrei.

Ochii albastri ca seninul
Te imbata ca si vinul
Totdeauna sunt gelosi
De'aia sunt si frumosi
laughingdepinde de persona...eu nu ma stiu mincinoasalaughing

| anaid a răspuns:

Mituri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dwa tongue.
Baietii cu ochi caprui mau cucerit mereu, au un efect asupara mea blushing laughing.

| Klara a răspuns:

Eu am ochii verzi dar nu ma declar "idol la barbati" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. sa stii ca asa e...pentru ca pr meu are ochii caprui iar cand ma uit in ei simt ca totul este ca in paradis pur si simplu te pierzi in ei...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce e cu ochii albastri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca fura sau nu, depinde de persoana.Fiecare are in ochi o lumina aparte care seduce...nu este legata de personalitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, a mine caci mie mi-a furat cineva cu ochii caprui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai ador pers cu ochi caprui, ochii albastrii nu mi plac deloc, iar cei cu ochii verzi sunt de obicei foarte mincinosi... am ochi caprui si ii iubesc :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa este... dar la ochi albastri cum ii zic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No way!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte adevarat aceea cu ochi verzi niciodata sa nu-i crezi eu am ochi verzi si mint aproape mereu xD si aceea cu ochi caprui caci mie imi plac fetele cu ochi caprui... dar si cu verzi xD iar cei albastri eh asta-i alta poveste pentru alta data xDDDDD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ochii si albastri si verzi dar mai mult verzi cand plang se fac albastri