| anonim_4396 a întrebat:

Stiti chestiile ale cu : Ochi caprui,ca la pui.Ochi verzi, ca la berzi. Ochi albastri,ca la broaste. si mai era cu negri spuneti-mi si mie! Si... Ochi caprui, fura inima oricui. Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi. si cu ochi albastri si ochi negri Funda! kiss

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Exemplele pe care ni le-ai dat sînt neroade.
Nu poate fi verzi cu berzi.
Pluralul de la barză este „berze".
Albaștri cu broaște rimează ca în poeziile făcute de copii oligofreni.

| leiciu a răspuns:

Erau :Ochii caprui fura inima oricui, Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi, Ochii albastrii ca la broaste, iar cu ochii negri cu cred ca exista.

| Pozitivciik a răspuns:

Ochii verzi -ca la berzi; x
Ochii albastri-ca la broaste :D
Ochii caprui -ca la pui :-"
Ochii negri-ca la vraghii;))
http://www.youtube.com/watch?v=Mo6fH77qtD4

| PinkPanter a răspuns (pentru Pozitivciik):

Da dar la varianta aia cu ochii caprui nu stii? Aia cu ochi caprui fura inima oricui? Ms oricum

| onuțadeea a răspuns (pentru Pozitivciik):

Eu zic ca suna mai bine tigri decat "vraghii". in primul rand ca se zice "vrabii" nu "vraghii"

| ŁøRik a răspuns:

Mm.
am auzit eu odata ca: ochi albastri, ca la broaste.big grin

| PinkPanter a răspuns (pentru ŁøRik):

Eu am zis ca vreau la ochi negri! Ca la ochi albastri am scris ochi albastri ca la broaste!

| onuțadeea a răspuns:

Ca la tigri. "tigri" rimeaza cel mai bine cu "negri"

| julie71010 a răspuns:

Ochii negri, salbatici si misteriosi. ochii verzi, niciodata sa nu- crezi. "ochii albastrii, curu' brostii". ochii caprui fura inima oricui

| JesicaT a răspuns:

Eu stiam
ochi caprui-fura inima oricui
ochi albastri-ca la broaste
ochi verzi-niciodata sa nu-i crezi
ochi negri - ca la vraghii

| EliiDouaPuncteTreiii a răspuns:

Ochii negri si caprui fura inima oricui :3
Ochii albastri floarea broastii
Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi!

| Marin_Lorenzo_1990 a răspuns:

La ochii albastrii e, ochii alabstrii ca seninul.te imbata ca si vinul