| MonicaOtaku69 a întrebat:

Ochii caprui fura inima oricui, Ochii verzi niciodata sa nu`i crezi, Imi poate spune si mie cineva cum era la albastri si la negri? tongue Fundita ♥ kiss

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ochii albaștri ca și cerul, te îmbată ca și vinul...
Ochii negri, ca de smoală,
Părul lung, pân' la pământ,
Mai întâi te bagă-n boală,
După-aceea în... mormânt.

3 răspunsuri:
| TashaUhm a răspuns:

Ceva legat de posteriorul broastei!laughing)

| borundu a răspuns:

Albastri ca de broaste si Negri nu mai stiu...

| Badescu_Marius_1982 a răspuns:

Ochii verzi- "Niciodata sa nu-i crezi"

Detinatorii acestei culori de ochi sunt persoane foarte pasionale. In relatiile de orice natura, pun accent pe incredere. Sunt persoane optimiste si vesele. Au capacitatea de a intui ce gandeste celalalt, simt oamenii din jurul lor. Sunt firi contradictorii si foarte independente. Nu le plac lucrurile facute pe jumatate. Sunt genul de oamenii carismatici care sunt bine primiti in societate.

Ochii albastri- "Ca seninul, te imbata ca si vinul"

Aceste persoane sunt atractive, iar culoarea ochilor le confera un sarm aparte. Le place sa faca surprize si sa daruiasca celor dragi. Prietenosi, te poti baza pe ei intr-o relatie de amicitie. Sunt persoane care au relatii de lunga durata. Pe cat sunt de blanzi, pe atat sunt de manipulatori. Nu suporta sa fie contrazisi si urasc minciuna. Cand au ceva de zis, ti-o spun "verde-n fata".

Ochii caprui- "Fura inima oricui"

Sunt persoane placute si comunicative, care ar face orice pentru o relatie stabila. Amabile si pline de politete, sunt foarte responsabile si nu dispar din fata greutatilor. Uneori sunt vulcanici, se aprind repede, dar tot asa le si trece. Aceste persoane nu prea stiu sa minta, iar sinceritatea este o calitate a lor. Sunt generosi si le place sa-si ajute semenii.

Ochii negri- "Ca mura"

Aceste persoane au o curiozitate aparte si incearca tot ceea ce tine de nou. Sunt curajoase din fire si nu le place minciuna. Oamenii cu aceasta culoare de ochi sunt foarte energici, dar si impulsivi. Se supara repede si le trece mai greu. Nu se avanta in dragoste prea repede si isi exprima sentimentele cu dificultate, insa cand se indragostesc o fac din tot sufletul.