| MyTzZy a întrebat:

Buna!happy Fundita pentru primul raspunsbig grin.
Deci am o intrebare destul de stupidabatting eyelashes Stiti cu totii despre zicalele despre ochi(ochii verzi nici odata sa nu'i crezi, ochii caprui fura inima oricui) va rog sa imi spuneti cum era cea despre ochii albastrihappy
Scz de categoriebig grin

Răspuns Câştigător
| escroaca a răspuns:

Ochi albastri ca la brostee love struck

3 răspunsuri:
| anca174 a răspuns:

Ochi albastri ca doi astri

| MrsDraculescu a răspuns:

Ochii albastri
Desi toata lumea isi doreste sa aiba ochi albastri, persoanele cu ochi albastri nu sunt de obicei persoanele care reusesc cel mai bine in viata. Nu sunt persoane deosebit de preocupate de cariera si in general sunt destul de emotive.

Persoanele cu ochi albastri vor fi deosebit de romantice si de emotionale. Se bazeaza in situatii limita mai mult pe intuitie decat pe logica si sunt mai degraba impulsive decat cugetate si analitice. Nu sunt nici foarte critice si nici nu le place sa analizeze lucrurile in profunzime.

In general, persoanele cu ochi albastri sunt destul de emotive si timide, neputandu-se exterioriza prea usor. Nu sunt in general prea sociabile si le este greu sa intretina relatii cu cei din jur intr-o prima faza.

O data ce au inceput sa se obisnuiasca cu anturajul vor deveni mai calde, dar nu sunt totusi genul care sa lege prietenii de lunga durata. Familia si dragostea sunt foarte importante pentru ei si in aceste domenii nu vor da in nici un caz dovada de superficialitate.

| ella_6166 a răspuns:

Ochii albastri ca seninul te îmbată ca și vinulwinking