| Julia92Anna a întrebat:

Ofer funda! Am auzit ca exista niste analize ADN care iti spun ce fel de rase umane ai in sange.Gen ai avut stramosi din Asia sau Africa.Chiar exista asa ceva?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Da exista asa ceva, isi spune stramosi pe cale materna si paterna
http://www.medo.ro/stiri/cu-2-000-de-lei-iti-poti-afla-stramosii.html
la fiecare generatie ramane ceva pastrat in adn, e oamenii de stiinta vad cate generati sunt in urma ta pe baza lor ei pot sa stie cum au venit stramosi tai din africa, sa descoperit si genomul uman, multe s-au descoperit