| cypryan11 a întrebat:

Omul traieste pentru a invata sa iubeasca?big grin

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua, desigur, Dumnezeu ne-a creea pentru a ne iubi şi a ne respecta unul pe celălalt. Într-o familie iubirea este cel mai important lucru care ţi se poate întâmpla apoi un copil care să îl iubeşti şi totul va fi extraordinar de plăcut.
O zi bună!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Omul până moare nu le învață pe toate.
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Iubirea e o ramură a vieţii, nu înseamnă neapărat că a fost creeat pentru ea.

| Nastia a răspuns:

Cred ca da.invata sa-si iubeasca parintii,copiii,meseria,hobby-ul,apoi iubeste frumosul,lumina,arta, muzica, sportul, cultura, religia.

| Musique a răspuns:

Nu,el trăiește ca să moară.
Ce se întâmpla până la moarte sunt lucruri firești vieții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicidecum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Omul traieste ca sa moara, nu invatam nimic, doar avem iluzia ca invatam ceva, dar la final realizam, ca nu am invatat nimic, si ca tot timpul am fugit.

| RainboyDash a răspuns:

Omul traieste pentru a demosntra ca este capabil sa intre in rai cand moare

| Indestructible a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| qxs a răspuns:

Omul traieste pentru a cunoaste fericirea. Fericirea se poate interpreta prin iubire, caci atunci cand iubesti esti fericit. Lipsa iubirii cauzeaza nefericire. Asadar teoria ta e corecta aproximativ.