| opierdevara a întrebat:

Pana incepem scoala, vreau sa slabesc vizibil.
Imi puteti spune cateva metode mai uzuale?
La ce alimente pot renunta acum, pe timp de vara. si ce este mai recomandat pe vremea aceasta.
Stiu si eu cate ceva, dar poate voi stiti putin mai multe :*
Multumesc. si funda.

Răspuns Câştigător
| Hoper a răspuns:

Mananca foarte multe salate, legume si fructe. Renunta la grasimi si zaharuri...inclusiv sucuri acidulate. Mergi la alergat, fa abdomene, genoflexiuni..ar trebui sa faci astea cu o prietena ar fi mai amuzat. Bea ceai verde si iti poti infasura abdomenul in folie de plastic si sa alergi asa. Bafta :* funda?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Renunti la paine si la dulciuri (inclusiv inghetata adica), sucuri si bauturi acidulate de orice fel, se vede dupa cateva zile deja diferenta

| Mysecretlove a răspuns:

Exista o cura foarte eficienta de pepene rosu. Eu am slabit 3 kg intr-o saptamana, Trebuie sa manaci in jur de 3 kg de pepene rosu pe zi. Mie nu mi a fost greu pentru ca este unul dintre fructele mele preferate!

| LaLa_Lary_1997 a răspuns:

Pai,in primul rand, poti sa renunti la paine.Sa consumi multe fructe si legume, sa nu mananci dupa ora 18:00, sa faci mult sport...Si sa nu consumi produse care contin zahar. Sper ca ti-am fost de folos.