| DumitrescuAlex a întrebat:

Parere despre Colegiul National Victor Babeș?
Eu sunt in ultimul an si m-am saturat sa mai stau in acest liceu, deoarece colegii mei au devenit rai! In clasa a 11-a am fost bătut joc de colegi cu amenințări si pârâtul la diriginta mea!
Sfat despre cum pot să fiu lăsat in pace?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ignora-i!
Ignora-i ca mai ai 4 luni si scapi defintiv de ei. Pune mana serios pe carte si nu te mai uita la colegi, nu le mai da nici un pic de atentie ca atunci se vor stresa ei si te vor lasa in pace, ca nu mai au fun cu tine daca nu le raspunzi.

| Hyperion7 a răspuns:

Pur și simplu nu te lasă să pari afectat în fața lor și, daca situația degenerează, discuta cu dirigintele sau cu un profesor în care ai încredere.