| Betty18 a întrebat:

Parerea mea e ca baietii spun usor,, te iubesc" chiar si daca nu e asa, iar fetele spun mai greu. voi ce credeti baieti si fete? ati spus asta chiar daca nu era asa? va rog sa raspunde-ti sincer.mersi

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Eu sunt baiat, dar daca spun ''te iubesc'', o spun din inima. Dar bineinteles ca sunt si altii care o spun din obisnuinta, din placere, din amuzament sau in baiate de joc. Dar acesta nu este cazul meu. Eu sunt mai romantic de fel si nu concep o relatie doar pentru a fi in top. Dar la urma urmei, cum au spus si altii, "te iubesc " sunt doar niste vorbe, simple cuvinte, dar care cateodata inseamna cat 1000 de gesturi. Totusi, unii spun te iubesc la fel cum as spune eu buna ziua sau salut! Asta e, depinde de la baiat la baiat, de la fata la fata. Nu putem generaliza pentru ca nu suntem toti la fel. Eu cunosc o fata care aproape in fiecare saptamana sta cu altcineva, voi aveti impresia ca acea fata ajunge sa ii iubeasca sincer pe toti? Si totusi, la toti le spune te iubesc. Mai mult ca sigur ca sunt si baieti in genul acesta, dar si fete. Oricum, genul meu nu este. Eu cand spun te iubesc, o spun cu sinceritate, asa ca nu o spun prea des.

Psihoyounger

22 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu nu am spus niciodata, dar am aratat.

| Antrax a răspuns:

Cunosc multi baieti care spun "te iubesc" fara sa gandeasca.

| diana a răspuns:

Cred ca depinde de om, nu depinde de gen.Adica poate spune mai usor,, te iubesc" un baiat decat o fata sau poate spune mai usor o fata decat un baiat:*.

| hândel a răspuns:

Aici ai drepate. Am spus de multe ori te iubesc, desi nu avem sentimente de nici un fel pentru. persoana respectiva. Mie-mi este usor sa spun te iubesc pentru. ca-s doar vorbe. Sa demonstrez ca iubesc pe cineva e ceea ce conteaza, adevarata iubire.

| marsy a răspuns:

Nu. eu nu pot sa zic * te iubes* fara sa iubesc

| yuli10 a răspuns:

Asta nu tine de gen, cunosc si fete si baieti care arunca cu "te iubesc" in stanga si in dreapta. si care e faza? sunt doar niste cuvinte... la fel ca "buna ziua".
important e ce arati, nu ce spui.
eu personal nu am spus-o fara sa o simt dar asta pentru ca asa e firea mea. nu inseamna ca ii condamn pe cei care o fac.

| Mihaelutsaa a răspuns:

Pai eu nu am sp la nici-un baiat` ca il iubesc sh nici nu as face asta...whistling
prefer mai degraba sa ii arathappy

| kitty_8919 a răspuns:

Adevarul este ca baieti spun TE IUBEESC mai repede decat o fata.fostul meu prieten mi-a zis dupa o saptamanalaughing va dati seama ca a fost doar o abureala de lui.

| wannabe a răspuns:

Sunt baiat si cand zic un "te iubesc" il zic din toata inima.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Nu sunt deloc de acord cu toate ca sunt fata, mai repede iti zice o fata vai ca asa mult te iubesc dar un baiat cand iti zice iti zice din suflet dar rar baieti care sa spuna mai repede iti arata, unu care vrea doar vrajeala nu iti zice deloc

| vyol3ta a răspuns:

Stii cum e?
Unii gandesc inainte sa vorbeasca, iar altii vorbesc inainte sa gandeasca!
Cam asa este si aici...

| somniferu a răspuns:

Uite eu de exemplu nu spun 2te iubesc" foarte desc si daca spun spun doar daca simt asta oricum depinde de persoane nu se poate generaliza la baieti sau la fete...
p. s. eu am avut relati si chiar nu am folosit cuvantul asta pentru ca nu am simptit asta si deci nu am spus...
oricum persoanele prefacute si viclene in todeauna o sa spuna "te iubesc" cu alta fata si fara regrete...parerea mea

| eewan a răspuns:

Eu cred ca e invers.

| pepenerosu a răspuns:

Eu nu am spus de multe ori... dar uneori parca te simti constrans sa zici.cand el iti zice.si te intreaba. Tu ma iubesti? Ce sa-i raspunzi? daca ai zice nu... i-ai rani sentimentele. daca ii zici da atunci ii umpli inima de fericirehappy. Dar eu nu prea am spus te iubesc.doar am iubithappy

| AndreutZa_8813 a răspuns:

Eu una...nu am sp never [te iubesc] fara sa simt asta...ar fi si aiurea... ``te iubesc`` pentru mine este un cuvant mai magic, nu are rost sa il fol asa des, si aiurea laughing >> parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e chiar asa! baietii sunt mai interiorizati in comparatie cu fetele si nu le este foarte usor sa isi exprime sentimentele prin vorbe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In relatia pe care o am eu de ceva timp, eu am spus prima "te iubesc", dupa un an.Am simtit nevoia sa i-o spun. Am auzit aceleasi cuvinte de la el dupa ceva timp...(cred ca atunci cand a realizat si el ca ma iubeste...)
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate fataa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vazut asa baieti ca sp repede te! yubesc! fara sa se gandeascawinkingwinkingwinkingkiss

| denysu a răspuns:

Am spus de multe ori te iubesc fara sa simt ceva... este o vorba 'iubirea nu se spune, ea se simte'

| sunny_5102 a răspuns:

Nici eu nu as putea so spun asa usor, de fapt inca n-am simtit un sentiment atit de puternik pentru cineva ca sa-i spun /te iubesc/totusi am impresia k multi o spun din prostie sau poate doar imi pare