| anonim_4396 a întrebat:

Păreri despre profilul mate-info?

5 răspunsuri:
| lussa a răspuns:

Depinde mult de profesori. General vorbind, e destul de greu, dar iti deschide multe usi spre facultati bune si meserii de succes. Totodata, iti dezvolta disciplina si simtul logic. Bafta!

| Andreas33 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 10-a pe mate-info, dupa mine nu este chiar asa greu.Matematica este chiar simpla, informatica la fel despre restul nu mai vorbim.

| zurick a răspuns:

Îți scot din clasele 11-12 muzica și desenul laughing laughing laughing în timp ce la profilele umanistice îți scot fizica, chimia, biologia și matematica ( la sociale faci mate până în a 12-a)
La modul serios vorbind, am făcut mate-info așa că dacă ai întrebări îți pot răspunde. Eu una nu m-aș fi văzut la alt profil.
E un profil fain dacă ai vreo legătură cu cel puțin una dintre materiile ce primează, nu are sens altfel să te chinui.

| Felissa13Eden a răspuns:

Chiar recomand tuturor copiilor sa mearga la mate-info.Ai mult mai multe oportunitati dupa liceu cu acest profil, inveti sa gandesti logic si rational si te poti duce la orice facultate doresti de aici.

| Adry05 a răspuns:

Dacă-ți place... dar să nu crezi că profilul liceului are vreo relevanță, adică nu te duce acolo doar pentru că ai impresia că cine știe ce căi îți deschide. pentru o facultate calumea oricum vei fi nevoit să faci pregătire dacă vrei să-ți asiguri locul