| Dragosh97 a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul mate - info, dar mate - info intensiv?
Sunt grele profilele?
Cat mai multe pareri!

Răspuns Câştigător
| Mihai0eu a răspuns:

Nu speriati copilul degeaba, du-te la mate-info intensiv, o faci pentru viitorul tau.

8 răspunsuri:
| Sid23 a răspuns:

Profilul matematica informatica este mai usor decat cel intensiv, numarul de ore de informatica fiind mai mic. Acum depinde de liceul la care vreai sa dai.big grin

| Nastia a răspuns (pentru Sid23):

Alo? unde ai auzit tu ca e mai usor? e acelasi lucru.pe foaia cu optiunile nu scrie nicaieri la ce esti intensiv la mate info.in liceu afli ca mate info inseamna mate info, intensiv info.intr-a 11-a ajungi sa ai 8 ore de info pe saptamana.si a mai spus cineva ceva aiurea, care geometrie frate? geometrie in liceu? e o gluma proasta.se face trigonometrie si e cu totul altceva.intr-a 11-a matea se imparte in 2:ore de algebra si ore de analiza matematica, e a naibii de grea.
Profilul mate info inseamna intensiv mate, adica m1, cel mai greu nivel de mate la liceu,intensiv info,intensiv fizica,intensiv chimie,intensiv biologie,intensiv romana.o sa fii in priza tot timpul. teme,lucrari,teze, proiecte, concursuri, ce il doare pe proful de fizica, ca mai ai 3 lucrari in ziua aia sau inca 3 kilometri de teme la mate pentru maine? trebuie sa iti faci tema si sa inveti formulele la fizica si discutia s-a incheiat.
de la profilul mate info iei foarte bine pregatit pentru orice facultate dar 4 ani trebuie sa inveti mai mult decat oricare alt elev al aceluiasi liceu.concurenta e foarte mare.in timpul tezelor nimeni nu e prieten cu nimeni.
daca stii foarte bine mate, adica ai media 10 vino la profilul asta. daca nu, las-o mai moale, e bun si profilul mate fizica, faci mate m2.e un profil mai usor.
legat de info, ceea ce ai facut in generala nu e informatica de la liceu, la liceu se va numi tic.la info o sa faci programare, adica ceva complet nou, te ia de la 0.la fizica, chimie materia e complet noua, tot ce stiai din generala e inutil acum.doar la bio mai recunosti cate ceva cand faci anatomia.la romana o sa citesti fel de fel de carti.
ce sa iti mai zic? viata ta e pe cale sa se schimbe.tot ce stiai pana acum e 0 fata de ce va urma.bafta orice ai face

| Sid23 a răspuns (pentru Nastia):

Draga Nastia, nu am auzit nicaieri. Stiu asta din proprie experienta. In liceul meu clasa de matematica-informatica intensiva are cu 3-4 ore de informatica mai multe ca o clasa de matematica informatica simpla.Nu trebuie sa te aprinzi.Nu as vrea sa iau foc.:*

| BIS99 a răspuns:

Mate-info şi mate-info intensiv înseamnă: Algebră, Geometrie, Logică, Info, Fizică, Chimie, obiecte care pentru. mine sunt ilogice.

| MariusF23 a răspuns:

E foarte usor, cum zice proful meu de mate - fleacuri! happy

| eduardpuiu93 a răspuns:

Ai grija ca la mate - info intensiv vei avea 5 ore de mate si 4 ore de info pe saptamana straight face Asta inseamna ca pe semestru iti trebuie 6 note la mate + teza, iar la info iti trebuie 5 note + teza.

| stelutza200 a răspuns:

Dupa parerea mea nu sunt asa de grele depinde si de tine!
funda

| Anytha9 a răspuns:

Eu am fost la mate-info si sincer nu mi-a parut rau dupa.E drept va fi mai greu la bac dar cu siguranta o sa inveti si o sa il iei. Dupa ce termini liceul, cunostintele acumlate iti vor fi de folos(cat de cat) la facultate(asta daca nu alegi fac. de litere).Eu sunt la facultatea de farmacie si biologia si chimia care am facut-o in liceu m-au ajutat.Bafta!