| CooL_2937 a întrebat:

Parinitii mei vor sa ne mute pe mine si pe sora mea la o alta scoala...si e batuta in cuie treaba asta, dar eu nu vreau, sunt o fire mai timida si nu sunt genu de populara fitoasa asa ca nu stiu cum m-as putea integra mai bine(ca sa nu fiu considerata o ciudata). Chiar nu vreau sa se intample asta, fix atunci cand eu si prietena mea (fosta rivala) am inceput sa ne intelegem mai bine.crying
Va rog ajutor si cateva sfaturi de integrare.
Multumesc si dau fundita.

3 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Pai priveste partea buna a lucrurilor.o sa c unosti lume noua,chiar daca esti timida.
si nici nu stii cum o sa te acomodezi, si o sa iti fie poate si mai binehappy
oricum poti sa pastrezi legatura cu persoanele de la fosta scoala, mai iesi la un suc.etc etc.
pupici si bafta, lolylove struck

| ASIGURATORUL a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa inveti sa socializezi mai bine. Va trebui sa gasesti diferite tertipuri de a intra in vorba cu diversi colegi. Poti incepe o banala discutie intreband cat e ceasul, sau daca ai facut temele, sau ce faci in dupa amiaza asta?
Daca vei intalni o persoana sociabila cu siguranta te va ajuta sa capeti si tu aceasta deprindere. Succes!

| lauracraciun a răspuns:

Pff iti spun din propria experientza ca nu e usor sa te integrezi.insa nici foarte greu:d.la inceput ar fi bine sa faci cunostinta cu toti colegii si sa incei sa colaborezi cu unul sau doi.mai bine e cu toata clasa insa inteleg cum sta treabastraight face.eu asa am facut.m-am imprietenit prima data cu o fata.si eram timida.incearca sa te pui ine cu profii si sa incepi sa mai vb cu ceilalti. faceti glume si din astea si mai ales eu am inceput sa vb cu colegii din fata si din spatele bancii mele:d.si tot asa pana cand m-am acomodat :j trebuie sa auti de timiditate ca pan la urma stai linistita ca nu te manancalaughing. oricum succes si fii tare:*.si SOCIABILA