| Iloveblue12345 a întrebat:

Cu totii stiti ca incepe scoala.
Si as avea cateva intrebari...
In vacanta, am vazut colege facand live uri(cu ele impreuna) sau le.am vazut acasa una la alta,sau in parc,cred ca ati inteles.M-am simtit prost cand le am vazut impreuna,fara mine. Intr o excursue cu scoala,eu am stat singura pe scaun in autocar. Nimeni n a stat cu mine, si am inceput sa plang. Nu stiu cum sa ma bag cu ele in vorba sa fim prietene foarte bune, si chestii de astea. Pana si la sciala as sta singura in banca daca nu ne ar pune profesoara. Ma simt singura! Eu cu prietena mea cea mai buna(ne stim de la 4 ani,si nu e la scoala cu mine) ne intelegem foarte bine,si cu ea m acomport altfel, sunt alta persoana. Cu alte fete sunt mai fitoasa si ciudata iar cu ea sunt normala. Poate de aceea nu ma plac fetele.(ca prietena) nu stiu cum sa ma bag cu ele in discutii, sa ne imprietenim in asa fel sa vina la mine acasa sa dormim impreuna sa ne intalnim in parc.cred ca nu ati inteles. In fine, puneti va in locul meu su vedeti ce ati face. Nu mai vreau sa ma ignore toata lumea. Ele ma cred o timida care sta la locul ei, si s au obisnuitcrying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fi prietenoasa, sa fii cam cum esti cu acea prietena a ta.Nu fi timida.Intreabale ce fac, si cumva intri tu in vorba cu ele.Asa m-am imprietenit si eu cu prietenii mei.Si eu am fost asa cum esti si tu, in situatia asta.Dar asa am facut eu. Sper ca am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te in timpul scolii efectiv la cate una la banca si bag-o in seama, intreab-o ce face si dezvolta tot felul de subiecte. Apoi ii poti scrie si de acasa pe internet si eventual in weeend o poti invita sa iesiti la o cafea. Sau dupa scoala o poti intreba daca vrea sa iesiti la o cafea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fii timida! Vorbeste cu ele, glumeste! Intreaba-le daca nu vor sa va intalniti, iesiti la un suc etc.Incearca sa vorbesti cu ele despre lucruri care stii ca le intereseaza, apropie-te de ele