| dulshe a întrebat:

Parintii mei vor sa-si cumpere un alt frigider si vor sa-l dea pe cel vechi, la ce firme accepta un frigider vechi? au auzit k se face o mik reducere dand frigiderul vechi

8 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Sunt unele firme care-ti iau de acasa pe cel vechi. poate cu criza sa dea si un discaunt.

| GreenSky a răspuns:

La magazinele metro am vazut cu ceva timp inainte...

| dulshe explică:

Deci am auzit k duci frigiderul vechi la firma carel ea si cumparand altul nou iti face un 15% reducere la cel nou

| guralivul a răspuns:

Se face la altex dar mi se pare ca numai daca cumperi de la Arctic. oricum la altex.

| DenissaDeea a răspuns:

Eu mam interesat pentru sora mea cu cateva zile in urma, vrea sa isi cumpere un frigider, sa dea frigiderul vechi la schimb si sa isi cumpere unul nou, am gasit la SATURN o oferta, duci frigiderul vechi la ei si platesti mai putin cu20%din valoarea frigiderului care il doresti sa il cumperi, si iti asigura transport la dispozitie 15km, in rest nu am gasit nimic, succes si bafta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu cateva luni in urma Flanco a avut astfel de oferte, cu reducere 10-15 %.

| 44-mytel a răspuns:

La DOMO, am avut 15% reducere.

| claudya a răspuns:

La altex si la domo da trebuie sa -l duci pe banii tai la un centru de colectare pentru aparate uzate de unde vei primi un cupon pe care-l vei preda la mag unde cumperi aparatul nou...