| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat astazi un frigider nou de la MediaGalaxi cu schim a unui produs vechi. Daca produs vechi frigiderul nu are motor mi-l primeste? Maine imi vine frigiderul nou si trebuie sa il dau la schimb pe cel vechi. Mi-au facut si o mica reducere.

7 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Vad ca ai probleme cu frigiderele. Ce nostim! Ce conteaza daca are sau nu motor? Ti-l primeste daca sunt corecti si cinstiti! Frigiderele de ultima generatie nu au motoare, nici ele!
E adevarat ca inainte aveau o rezistenta electrica, acum sunt facute cu semiconductoare specifice.Sa nu intram in amanunte! Ar fi frumos sa-ti ofere si ei un frigider fara motor! Astea sunt ultima gaselnita, de 20 de ani incoace!

| Saveluc a răspuns (pentru oprescudorin11):

Din pacate doi tigani au fost si nu au fost corecti. asta e. alta data ii voi refuza.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Saveluc):

Ce treaba au avut tiganii? In comert, e cam regula, toti incearca sa te pacaleasca, mai mult sau mai putin subtil! Asta e comertul!

| Saveluc a răspuns (pentru oprescudorin11):

Asa. este dar si acei doi care au venit la mine sa imi aduca un frigider nou si a intrebat de cel vechi imediat au intrebat de Motor. au zis din pacate nu putem ridica produsul trebuie sa platiti 50 lei (la mistou a fost) asta e.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Saveluc):

Am crezut ca ai vorbit cu o firma. Daca erau tigani, erau interesati de fier(motorul este greu, are si mult cupru in el care e destul de scump).Asa ne-au devalizat si tara excroci de astia!

| Saveluc a răspuns (pentru oprescudorin11):

Fira-i mama lor ai dracului de specimeni. asta e. iti doresc o seara buna si la toata lumea. Ma bag repede in pat ca ma i-a somnul. Bafta

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Saveluc):

Bafta la ce? La alegerile din USA? Che sara, sara! Noapte buna si nu te mai framanta atata.