Pasionati de vlogging avem pe aici? Atunci concursul asta e pentru voi!

Dragii noștri,

De-a lungul timpului am tot observat întrebările voastre despre cum puteți face mai mulți abonați la canalul vostru sau despre cum puteți face un conținut video atractiv și de aceea ne-am gândit la un concurs. Unul dedicat celor care vor să învețe cum să facă video content de calitate și cu priză la public.

Împreună cu prietenii noștri de la Fundația Calea Victoriei punem la bătaie o invitație la atelierul online Cum să faci video content care să placă.  E acel atelier unde puteți îmbina pasiunea cu creativitatea, iar rezultatul cu siguranță nu se va lăsa așteptat.

Ce aveți de făcut? Răspundeți prin comentarii la această întrebare: De ce să particip și ce mi-aș dori să învăț de la acest atelier? până pe 31 mai, iar pe 1 iunie vom alege câștigătorul invitației. Motivația înainte de toate este cea care conduce către succes, iar noi vom ține cont de ea :).

Mai multe detalii despre curs aici!

Succes!

Castigator: ElenaSt2011

14 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Sunteti siguri ca motivatia de care tineti cont nu este putin cam (cliseic de) imorala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,doresc sa particip la acest concurs! Vreau să învăț totul despre vlogging și aș dori să ajung un influencer excelent!

| AlexandraR21 a răspuns:

As dori sa participi deoarece vlogging-ul este un lucru super interesant si plin de mistere sa zic asa. Si pentru ca am si un canal de Youtube si cateva clipuri postate as dori sa invat la atelier cum pot creste..cum pot face lumea sa fie interesata de ce postez eu

| Ihdsjfjsjsjfhfsjdjc a răspuns:

Aș dori să particip la acest concurs deoarece m-aș descoperi în primul rând ca persoană. Consider că făcând vlogging mă ajut pe mine ajutându-i pe alții. Eu sunt o fire introvertită iar acest lucru m-ar ajuta să trec peste și să îi ajut pe alții dându-le "lecții de viață". + Aș reuși să le ară tuturor celor ce și-au bătut joc de mine, spunându-mi că nu o să reușesc în viața mea să am un canal de Youtube. Iubesc dreptatea și adevărul și vreau să ajut persoanele care sunt implicate în conflicte sau abuzuri. Vreau să le dau un sfat, să îi îndrum spre calea cea dreaptă, indiferent cât de mult s-ar fi afundat în întuneric.

| silentnoise9 a răspuns:

Vlogging-ul poate fi, ca mai orice forma de arta, un mod de exprimare, cat si un mijloc de a crea legaturi si de a empatiza cu oameni noi.
Acesta te ajuta sa iesi din zona ta de confort si sa te avanti spre o noua lume unde, daca iti doresti sa ramai pentru o vreme de durata, nu ai incotro decat sa iti preiei simtul responsabilitatii si sa iti asumi ceea ce ai fost, esti si vei fi. Fiind astfel deschis criticilor mai mult sau mai putin constructive, ce iti vor prelucra personalitatea.
Datorita acestor lucruri consider vlogging-ul ca fiind o oportunitate perfecta pentru a face din lumea, in care traim, o lume, putin, mai buna si mai fericita.
Imi doresc sa fiu o schimbare si la randul meu sa fiu schimbata in bine, de aceasta lume a vlogging-ului. De aceea doresc sa particip la acest concurs. happy
De la acest atelier as dori sa invat, de exemplu, cum as putea sa atrag atentia spectatorilor inca din primele secunde, starnindu-le astfel interesul de a privi un clip pana la final sau ce ar fi indicat sa nu existe in niste vlogguri, ce ar trebui sa elimin. Mi-ar placea, de asemenea, sa stiu mai exact de ce echipament am nevoie si cum as putea sa imi promovez vlogul. Si, in principiu, as vrea sa aflu orice ajuta la construirea identitatii de vlogger.

| 1973191019982018 a răspuns:

Eu sunt pasionat de vlogging.
Dar as vrea sa am pe viitor 1 M abonati, ma veti ajuta sa-mi ating obiectivul?

| Mete0ra a răspuns:

As dori sa particip deoarece am mai multe canale de YouTube cu ceva abonati dar nu prea stiu ce tip de content sa postez pe ele. De editat stiu sa editez.dar idei nu am.(P.S-Am fost sincer aici)

| InvatamProgramare a răspuns:

Super tare initiativa! Felicitari!

| DarkAurelio a răspuns:

De ce să particip: Pentru că vreau/pot și pentru că e ceva free până la urmă îmi incerc norocul
De învățat as vrea să învăț să devin un vorbitor mai bun cu priză și sa editez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doresc sa particip la concurs! Imi place gaming ul si volggingul.A-si vrea sa am si eu mai mulți abonați si sa fiu un youtuber de succes, deoarece eu tot timpul imi petrec stand pe Youtube, si a-si vrea sa devin si eu un youtuber. Imi doresc sa fac live, sa vorbesc cu abonații mei ..Ar fi un vis împlinit! Ma si descoperi ps mine ca persoana prin lucrul asta. Vreau, pentru ca stiu ca voi putea si voi rezista chiar daca voi avea hate, dar o sa incerc sa le fac pe plac tuturor

| Allys19 a răspuns:

Îmi doresc de mică sa fiu influencer, dar am tot încercat și nu am avut niciun rezultat, de asta doresc sa particip la acest concurs.Sunt deschisă sa învăț!

| CosminCD a răspuns:

Pentru că vreau să învăț ceva de la oameni cu experiență mai multă decât mine!

| ElenaSt2011 a răspuns:

Cu doua zile in urma, am lansat canalul meu propriu de Youtube, care contine lectii de germana pentru incepatori, incepand cu nivelul zero. Numele canalului meu este " Limba germana fara profesor."
Urmeaza sa lansez curand un canal Youtube si cu lectii de engleza.
Imi place ENORM de mult ideea de vlogging, deoarece se impusca trei iepuri dintr-un foc:
1. internautii pot invata gratuit limbi straine, economisind astfel o gramada de bani pe care le-ar plati pentru a lua lectii in particular;
2. eu imi fac cunoscute lectiile de germana (si engleza) si chiar am sansa de a castiga un ban cinstit si
3. firmele care isi fac publicitate folosind Youtube-ul, au sansa de a gasi clienti pentru produsele si serviciile lor, datorita reclamelor postate online.

Un astfel de curs ar fi benefic pentru mine, deoarece as invata cum sa ajung la mai multi potentiali clienti, schimbandu-le perspectiva in viata si oferindu-le chiar sansa obtinerii unui loc de munca mai bine platit, deoarece vorbirea unor limbi straine de circulatie internationala (cum sunt engleza si germana) este un mare avantaj la angajare.

Lectiile mele sunt foarte detaliate, contin pe langa explicatii gramaticale si vocabular, (unde majoritatea cuvintelor noi sunt insotite de exemple in propozitii si traducerea lor in romana) si dialoguri, plus exercitii de traducere (si de alte tipuri) impreuna cu rezolvarile lor.

Cand am predat fostilor elevi acele lectii, mi-au zis multi elevi (mai ales dintre inginerii cu care am lucrat) ca am facut munca de chinez, deoarece lectiile compuse de mine sunt foarte complexe.

| FlorinSandu15 a răspuns:

As vrea sa particip, eu sunt la un liceu care are la baza camerele de filmat, fotografia, mi-ar placea foarte mult sa invat sa editez, ador sa fac asta, chiar daca nu o fac intr-un mod profesional, eu imi editez singur unele videoclipuri pe care nu le postez pe Youtube, deoarece nu am abonati, le tin doar pentru mine. Desigur, indata ce invat sa editez intr-un mod profesional si reusesc sa imi cumpar o camera buna voi incepe sa postez si pe Youtube