| Miyukii a întrebat:

Pe ce data o sa incepem scoala anul acesta?

Răspuns Câştigător
| Andra1024 a răspuns:

Scoala incepe luni pe 12 septembrie 2011 dar iata cum arata structura anului scolar viitor: Anul scolar 2011-2012 are un numar egal de zile ca si anul scolar 2010-2011 desi au intervenit ceva modificari.
Iata care sunt modificarile majore anuntate de ministrul Educatiei:
- Anul scolar 2011-2012 va avea mai putine vacante fiindca nu mai exista vacanta dintre semestre.
- Vacanta de iarna va avea 3 saptamani in loc de 2
- Vacanta de primavara va avea 2 saptamani in loc de una
- Semestrul intai al anului scolar 2011-2012 va incepe luni 12 septembrie 2011 si se finalizeaza in 23 decembrie 2011. In acest interval va fi o vacanta pentru ciclul primar in intervalul 22 -30 octombrie. Vacanta de iarna incepe in 24 decembrie 2011 si se incheie in 15 ianuarie 2012, avand astfel trei saptamani.
- Semestrul al II-lea va incepe luni 16 ianuarie 2012 si se va incheia in 22 iunie 2012.
- Vacanta de primavara va fi in intervalul 7 -22 aprilie 2012, dupa care semestrul continua pana in 22 iunie 2012.
- Vacanta de vara dureaza din 23 iunie 2012 pana in 9 septembrie 2012.
Ministrul Educatiei a anuntat ca aceasta structura a anului scolar nu se va modifica, dar pot aparea unele modificari prin noul curriculum.

3 răspunsuri:
| AdrianaSmileBă a răspuns:

Buna

pe 12 septembrie:*

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Buna Lemonya, Noi o sa incepem pe data 12 Septembrie 2011
@ANDRA, lemonya a cerut doar o informatie nu totul de pe net copy/ paste

| hpfanforever a răspuns:

Pe 12 sept, luni