| smile a întrebat:

Pentru baieti conteaza aspectul fizic sau interiorul unei fete?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Pentru unii conteaza aspectul, pentru altii interiorul, pentru altii ambele in aceeasi masura. Eu pun accent pe interior, pentru ca, frumusetea exterioara este efemera si te poate orbii.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele

| heise a răspuns:

Nu sunt baiat== Sunt fata. Dar o sa iti spun o parere. Interiorul e foarte important decat sa fi cu o parasuta si sa nu aiba nimic in cap mai bine sa fi cu o fata ce stie ce vrea de la viata si sa te asculte, sprijine, etc... Dar si aspectul e destul de important, trebuie sa fie curata iar gesturile mai urate sa se abtina de la ele, mersul conteaza, parul sa fie mereu curat, iar vocabularul sa nu fie atat de vulgar si corect. == Ce tampeni mai zic si eu, mai bine nu ma ascultati.

| Helvete a răspuns:

"Interior" suna tare dubioslaughing. Dar lasand gluma, pentru mine conteaza mult mai mult personalitatea si modul in care gandeste, decat aspectul fizic. Sa zic ca 85% conteaza 'interiorul' si restul aspectul fizic.

| Zenithf a răspuns:

Ambele. Poate sa arate ea ca rupta din rai, daca te sperii cand deschide gura. Sau poate fi ea desteapta, sa aiba un suflet bun ca painea calda, daca arata ca, ma scuzati, muma padurii.

| Bacemi a răspuns:

Conteaza insa nu este cel mai important lucru. As putea sta cu o fata nu foarte bine inzestrata ca fizic dar niciodata cu o fata infumurata oricat de frumoasa ar fi ea.

Nu iti pot spune ce vrea orice baiat de la orice fata. Cu totii suntem diferiti. Dar iti spun ce caut eu. Si totodata ce cred eu ca ar cauta un baiat ce vrea o relatie serioasa. Si iti spun asta fiind totalmente sincer fata de tine.

Din punct de vedere fizic pentru mine conteaza mult chipul si felul in care isi aranjeaza parul pentru a o pune in valoare. Asta e cel mai important. Nu conteaza sa aiba sanii sau fundul mare. Din contra, prefer ceva mai micut. Dar prefer sani perfect rotunzi. Si prefer si un fundulet micut si cat mai bombat. Conteaza mult privirea si zambetul. Pentru mine privirea e calea spre tandrete si buzele spre pasiune. Daca nu vad o legatura intre cele doua, un contrast, nu ma implic.

Daca fata imi provoaca o reactie placuta, daca ma uit la ea si pot spune : Imi place, asa DA, merg mai departe si incerc sa aflu cum gandeste. Conteaza ca fata sa fie senina, sa stie sa fie realista desi sa adore sa fie visatoare. Sa aiba simtul umorului si sa fie o fire placuta. Sa nu se supere din orice, sa fie genul care stie ca intr-o relatie pe langa sinceritate si o buna comunicare conteaza libertatea. Daca baiatul e linistit si nu are chef de vorba si tu ii reprosezi asta se poate naste un scandal din nimic. Cu ce folos? N-are sens. Trebuie sa intelegi ca fata ca uneori baiatul e cu gandul in alta parte. Atata timp cat nu e mereu e bine. E in regula daca atunci cand iti acorda atentie simti ca o face total si te simti iubita. Conteaza ca fata sa pastreze un pic de timiditate si sa fie cuminte. Dar cuminte, cum sa zic, aparent. Adica sa fie genul de persoana care sa vibreze in functie de ceilalti. Daca esti o persoana sincera si deschisa ea sa renunte la inhibitii si sa fie la fel. O astfel de persoana care sa fie indrazneata alaturi de cei pe care ii simte apropiati. Vreau o persoana care sa stie ce vrea de la viata si de la o relatie. Vreau o fata care se fereste de oamenii cu 2 fete si se dedica total celor care ii arata ca tin la ea mult. Si vreau o fata care sa aiba o pasiune aparte. Muzica, pictura, poezie, orice. Dar sa fie ceva mai deosebit, mai neobisnuit. Sa lupte pentru aceasta pasiune a ei.

Vreau o fata care sa accepte mereu o evolutie in relatie, chit ca lucrurile ar merge intr-un ritm lent. Vreau o fata care sa stie ce inseamna initiativa si sa o puna in practica. O relatie este un joc in doi. Nu vreau sa joc singur. Nu e placut sa stii ca tu faci tot ce iti sta in putinta si o fata nici macar nu apreciaza, ce sa mai zicem de initiativa.

Din punct de vedere vestimentar, nu imi plac fetele care se imbraca de parca ar cauta sa ofere un raport bun calitate -pret. Nu caut sa cumpar o femeie. Caut sa o cuceresc. Nu imi plac materialistele. Si nu imi plac fetele care se imbraca foarte sumar. Mi se pare penibil si vulgar si dezaprob total fetele care se imbraca asa. Sa se vada jumatate de fund si sanii. Nu ma mai atrage nimic daca am ce au toti. Conteaza atitudinea aici in mare parte. O fata copilaroasa care e imbracata ceva mai sumar, dar nu vulgar totusi nu e o imagine chiar asa de urata. E ceva frumos. Dar astfel de haine eu spun ca se poarta in intimitatea ta sau eventual in intimitatea unui cuplu. Eu prefer fetele care poarta rochite si fustite nici prea scurte dar nici prea lungi. De obicei prefer o singura culoare. Ceva sa fie simplu dar elegant. Si decat zeci de mii de bijuterii de aur si argint prefer ceva din material nepretios dar care sa arate dragut. Rareori vad o fata in blugi si pot spune : Wow, ce bine ii sta! Blugii nu avantajeaza toate fetele. Aici fetele sunt foarte comode. E acelasi lucru ca si aranjatul parului cand multe merg cu el gras si murdar de iti vine sa fugi. Vreau ca o fata sa aiba un par care sa strige in gura mare : Sunt frumos! Vreau un par care sa fie lasat liber de obicei, un par plin de volum. De obicei nu imi place parul prins in coc sau codite. Eventual ori lasat liber ori prins cu o bentita. E dragut efetul unei floricele in par pentru mine.

Cam asta e ideea de baza. Scuze pentru romanul meu dar nu puteam sa scurtez. Si asa am impresia ca nu am scris chiar tot.