| anonim_4396 a întrebat:

Pentru inceput, ce carti de psihologie recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca sunt numai de psihologie ( mai mult spiritualitate), dar cu siguranta au mare legatura cu acest domeniu.
Cartile lui Tolle, Osho, "Supa de pui pentru suflet" (inspiratia mea), Puterea mintii de Borg; Limbajul trupului si mincinosii; Inteligenta emotionala de Goleman; Calugarul care si-a vandut Ferrari-ul... si nu mai stiu...

37 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Practica gandirii pozitive, puterea subconstientului, Darurile imperfectiunii, secretele comunicarii, cred ca iti ajung!

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

De acolo ti-ai pus si numele pentru TPU? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Da. De unde alta inspiratie? Oricum cred ca cel mai bun nume e "Nugaseamnumeliber", asta-i cel mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Astept funditawinking laughing)) sa am si eu 55 de fundite, inainte de a parasi acest magnifique site.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dau doar daca nu-l parasesti.winking sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Ooo, ce dragut! Din pacate, asta nu mai depinde de mine. Totusi, nu vreau sa ajung la 30 de ani si sa fiu tot aici. laughing)

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

E ceva gresit?
Poti sa-l folosesti doar asa. ca de pierdere de timp. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Cand devine o dependenta, atunci da, e ceva gresit, mai ales la o anumita varsta, cand ar trebui sa ai alte preocupari. Nu as vrea sa nominalizez pe nimeni, dar cred ca stii de cine vorbesc.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca si eu sunt dependent. intr-un fel. Adica dau check la site-ul asta destul de des... laughingOricum nu am alte preocupari asa ca. straight face

Ok, te inteleg. happy
Have a nice life!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Tocmai, devine o dependenta, iar eu vreau cu totul altceva.
Deci, nu-mi dai funda? Ok, scuze daca te-am suparat.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ti-am dat deja rolling on the floor). Nu vezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Cand ti-am trimis mesajul nu aveam. Acum mi-am potrivit mai bine ochelarii si vad. laughing
Lectura placuta! Ti le-am recomandat pe cele mai bune pentru ca meriti! Tin sa mentionez ca am citit cartile, cu exceptia Inteligentei emotionale, dar am auzit ca-i super.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci încă vrei să părăsești site-ul. Îți dau un pont, nu e nevoie să intri, însă contul poate rămâne. Așa poți reveni oricând și să ai același număr de fundițe laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Stiu, dar e greu sa ma abtin, de aceea voiam sa ma ajute cineva stergandu-l. Domnul cu ponturi laughing ti-am rapit mult timp cu intrebarea aia

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum nu aveam ce face, așteptam să pot intra să mă bat cu Mordremoth. Am așteptat 3-4 ore și când am intrat a durat aproape 2 ore lupta. A fost epic. Eh dacă îl ștergi oricum revii îți zic din experiența proprie(și din a altora).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Te poti lupta pe acest site? Wow, are numeroase optiuni, ca sa le zic asa.
Probabil, dar vreau sa reduc numarul orelor petrecute pe pc.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Pisoi naiv.
Mă joc Guild Wars 2 și era în bară.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce să le reduci? Vrei să devii tocilara clasei? Eu îți zic că aici pe site îți dezvolți oarecum abilitățile de a dezvolta opinii, idei. Mai afli și chestii noi, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Eram ironica, mai. Oricum, pisoii se joaca altfel laughing, asa ca n-au de unde sa stie.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Se joacă cu ghiarele, ironico.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

De redus, oricum vreau sa le reduc, deja stau aproape non stop pe Youtube, mai stau si aici, si ce fac?! Da, e interesant ca poti dezbate diverse subiecte si sa afli parerea unor persoane de varste diferite si din domenii diferite de activitate. Dar ce-i mult stricawinking.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ce clasă ești?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Daca mi-ai fi citit intrebarile, ai fi aflat, dar cum nu ai facut asta, ce te face sa crezi ca inca-s la scoala?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Am aflat. Păi se cam vede că nu ești foarte mare. Acum că renunți la TPU nu mai ai voie să iei sub 9 la bac laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Adica? Cum poti vedea ca nu sunt foarte mare?
Oricum n-aveam voie, ca doar invat pentru mine. (as vrea eu)

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, sunt mentalist. Succes la bac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Iar eu sunt un maestru spiritual. Multumesc!

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce pot sa zic? laughing) mersi ca-mi faceti intrebarea populara rolling on the floor
(stii tu. daca o intrebare are multe raspunsuri, apare acolo la intrebari populare) Si asa o sa primesc si mai multe sugestii de carti rolling on the floor

Cand 2 se bat, al treilea castiga rolling on the floorwinking

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Maestrul cui? Ai și discipoli? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Vezi ce persoana buna sunt. Neh, raspunsul meu e cel mai bun, doar a primit funda. (glumesc, dar chiar te vor ajuta).
Eh, am fost singura fata care a raspuns aici, era normal sa castig eu laughing)