| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti de psihologie ati citit si recomandati?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| suffarstar a răspuns:

Bazele Psihologiei Generale- Mihai Golu

| Adeeliiina a răspuns:

"Patul lui Procust" de Camil Petrescu este cea mai bună carte românească psihologică. Te va lăsa pe gânduri, te asigur. O recomand cu plăcere.

| GreenEyesRedLips a răspuns:

Bună! Psihanaliza -Freud,foarte,foarte interesantă, Limbajul trupului-Tonya Reiman, Psiholosociologia comportamentului deviant-Virgil Dragomirescu, Tehnici de manipulare ale minții, Psihologia persuasiunii-Robert B.Cialdini.Sper să-ți placă. Lectură plăcută!