| anonim_4396 a întrebat:

Pentru inceput, ce carti de psihologie recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca sunt numai de psihologie ( mai mult spiritualitate), dar cu siguranta au mare legatura cu acest domeniu.
Cartile lui Tolle, Osho, "Supa de pui pentru suflet" (inspiratia mea), Puterea mintii de Borg; Limbajul trupului si mincinosii; Inteligenta emotionala de Goleman; Calugarul care si-a vandut Ferrari-ul... si nu mai stiu...

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Maestrul tuturor celor care vor guste din intelepciunea mea. Inca se lucreaza la asta.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt bune pentru pentru a ma pregati de facultate? happy

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie unuia nu cred că îmi place aroma. Prefer să gust mai bine acum o doză de bere

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Depinde la ce facultate vrei sa dai. Dupa ce citisem cartile lui Tolle si eu voiam sa activez in domeniul psihologie, dar e mult mai complicat decat pare. Cu siguranta vei invata multe lucruri noi, neologisme ( Cel putin la Un pamant nou-Tolle, trebuia sa stau cu DEX-ul langa mine, deci...), te vor ajuta sa te cunosti si sa te intelegi, vei deveni mai atent asupra emotiilor tale, vei avea un hobby. Ideea e ca cititul in general iti aduce beneficii, daca stii ce sa citesti. E bine sa fii documentat din cat mai multe surse, fiecare autor are propria viziune.
Posibil sa te ajute si la facultate, dar itit trebuie ceva mult mai complex decat atat. Te asigur ca te vei indragosti de Tolle, e absolut genial.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Ma simt jignita, dar e ok. Pofta buna.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nevoie să te simți pisoiule laughing

| CleanHeart a răspuns:

1. Gandire rapida, drive si nu stiu, adevarul cinstit despre necinste
Sunt bune
o zi buna! happy