| anonim_4396 a întrebat:

Pentru inceput, ce carti de psihologie recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca sunt numai de psihologie ( mai mult spiritualitate), dar cu siguranta au mare legatura cu acest domeniu.
Cartile lui Tolle, Osho, "Supa de pui pentru suflet" (inspiratia mea), Puterea mintii de Borg; Limbajul trupului si mincinosii; Inteligenta emotionala de Goleman; Calugarul care si-a vandut Ferrari-ul... si nu mai stiu...

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

De acolo ti-ai pus si numele pentru TPU? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Da. De unde alta inspiratie? Oricum cred ca cel mai bun nume e "Nugaseamnumeliber", asta-i cel mai tare.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Astept funditawinking laughing)) sa am si eu 55 de fundite, inainte de a parasi acest magnifique site.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dau doar daca nu-l parasesti.winking sad

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Ooo, ce dragut! Din pacate, asta nu mai depinde de mine. Totusi, nu vreau sa ajung la 30 de ani si sa fiu tot aici. laughing)

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

E ceva gresit?
Poti sa-l folosesti doar asa. ca de pierdere de timp. straight face

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Cand devine o dependenta, atunci da, e ceva gresit, mai ales la o anumita varsta, cand ar trebui sa ai alte preocupari. Nu as vrea sa nominalizez pe nimeni, dar cred ca stii de cine vorbesc.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca si eu sunt dependent. intr-un fel. Adica dau check la site-ul asta destul de des... laughingOricum nu am alte preocupari asa ca. straight face

Ok, te inteleg. happy
Have a nice life!

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Tocmai, devine o dependenta, iar eu vreau cu totul altceva.
Deci, nu-mi dai funda? Ok, scuze daca te-am suparat.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ti-am dat deja rolling on the floor). Nu vezi?

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Cand ti-am trimis mesajul nu aveam. Acum mi-am potrivit mai bine ochelarii si vad. laughing
Lectura placuta! Ti le-am recomandat pe cele mai bune pentru ca meriti! Tin sa mentionez ca am citit cartile, cu exceptia Inteligentei emotionale, dar am auzit ca-i super.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci încă vrei să părăsești site-ul. Îți dau un pont, nu e nevoie să intri, însă contul poate rămâne. Așa poți reveni oricând și să ai același număr de fundițe laughing

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Stiu, dar e greu sa ma abtin, de aceea voiam sa ma ajute cineva stergandu-l. Domnul cu ponturi laughing ti-am rapit mult timp cu intrebarea aia

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum nu aveam ce face, așteptam să pot intra să mă bat cu Mordremoth. Am așteptat 3-4 ore și când am intrat a durat aproape 2 ore lupta. A fost epic. Eh dacă îl ștergi oricum revii îți zic din experiența proprie(și din a altora).

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Te poti lupta pe acest site? Wow, are numeroase optiuni, ca sa le zic asa.
Probabil, dar vreau sa reduc numarul orelor petrecute pe pc.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Pisoi naiv.
Mă joc Guild Wars 2 și era în bară.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce să le reduci? Vrei să devii tocilara clasei? Eu îți zic că aici pe site îți dezvolți oarecum abilitățile de a dezvolta opinii, idei. Mai afli și chestii noi, etc.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Eram ironica, mai. Oricum, pisoii se joaca altfel laughing, asa ca n-au de unde sa stie.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Se joacă cu ghiarele, ironico.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

De redus, oricum vreau sa le reduc, deja stau aproape non stop pe Youtube, mai stau si aici, si ce fac?! Da, e interesant ca poti dezbate diverse subiecte si sa afli parerea unor persoane de varste diferite si din domenii diferite de activitate. Dar ce-i mult stricawinking.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ce clasă ești?

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Daca mi-ai fi citit intrebarile, ai fi aflat, dar cum nu ai facut asta, ce te face sa crezi ca inca-s la scoala?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Am aflat. Păi se cam vede că nu ești foarte mare. Acum că renunți la TPU nu mai ai voie să iei sub 9 la bac laughing

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Adica? Cum poti vedea ca nu sunt foarte mare?
Oricum n-aveam voie, ca doar invat pentru mine. (as vrea eu)

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, sunt mentalist. Succes la bac.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Iar eu sunt un maestru spiritual. Multumesc!

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce pot sa zic? laughing) mersi ca-mi faceti intrebarea populara rolling on the floor
(stii tu. daca o intrebare are multe raspunsuri, apare acolo la intrebari populare) Si asa o sa primesc si mai multe sugestii de carti rolling on the floor

Cand 2 se bat, al treilea castiga rolling on the floorwinking

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Maestrul cui? Ai și discipoli? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Vezi ce persoana buna sunt. Neh, raspunsul meu e cel mai bun, doar a primit funda. (glumesc, dar chiar te vor ajuta).
Eh, am fost singura fata care a raspuns aici, era normal sa castig eu laughing)

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Maestrul tuturor celor care vor guste din intelepciunea mea. Inca se lucreaza la asta.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt bune pentru pentru a ma pregati de facultate? happy

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie unuia nu cred că îmi place aroma. Prefer să gust mai bine acum o doză de bere

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Depinde la ce facultate vrei sa dai. Dupa ce citisem cartile lui Tolle si eu voiam sa activez in domeniul psihologie, dar e mult mai complicat decat pare. Cu siguranta vei invata multe lucruri noi, neologisme ( Cel putin la Un pamant nou-Tolle, trebuia sa stau cu DEX-ul langa mine, deci...), te vor ajuta sa te cunosti si sa te intelegi, vei deveni mai atent asupra emotiilor tale, vei avea un hobby. Ideea e ca cititul in general iti aduce beneficii, daca stii ce sa citesti. E bine sa fii documentat din cat mai multe surse, fiecare autor are propria viziune.
Posibil sa te ajute si la facultate, dar itit trebuie ceva mult mai complex decat atat. Te asigur ca te vei indragosti de Tolle, e absolut genial.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Ma simt jignita, dar e ok. Pofta buna.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nevoie să te simți pisoiule laughing

37 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Practica gandirii pozitive, puterea subconstientului, Darurile imperfectiunii, secretele comunicarii, cred ca iti ajung!

| CleanHeart a răspuns:

1. Gandire rapida, drive si nu stiu, adevarul cinstit despre necinste
Sunt bune
o zi buna! happy