| Mamicaaa a întrebat:

Pepenele verde ingrasa?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are vitamine si ingrasa putin nu mult.

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,

Nu, pepenele verde nu îngraşă şi este recomandat în cura de slăbire pentru că hidrateaza mai bine decat un pahar cu apă.

| Swallow a răspuns:

NO~Slabesti happy

| Sonny a răspuns:

Nu are cum, in primul rand nu contine grasimi, doar in cantitati infime, grasimi vegetale, avand in vedere ca peste 90 % contine apa, din contra, este recomandat in anumite tipuri de diete.
Poate folosit si ca laxativ natural, pentru detoxifiere + samburi sunt foarte folositori pentru intestinul gros.

| Lorenada a răspuns:

Nu ingrasa, deoarece el contine 95% apa si nu are asa multe calorii... dimpotriva poti sa slabesti

| paynehunter a răspuns:

Toate fructele contin fructoza,inclusiv pepenele,iar fructoza inseamna zahar,deci ingrasa,dar asta nu inseamna ca nu poti sa mananci o data pe zi, stai linistita, insa nu exagera cu fructele.

| TyoღMarilynManson a răspuns:

In primul rand fructele nu ingrasa, chiar daca sunt dulci nu au zahar laughing deci pepenele verde nu ingrasa happy nu te mai stresa si mananca pepenewinking. Byes!

| sillvana a răspuns:

Nu nu ingrasa, toate vedetele tin diete cu el.

| lindsay a răspuns:

Pepenele verde are o concentratie foarte mare de apa dar de asemenea contine foarte mult zahar, deci consumat in cantitati foarte mari produce ingrasarea unei persoane. cantitati foarte mari inseamna cate jumatate de pepene sau chiar unul intreg o data.