| darkgirl58 a întrebat:

Peste o saptamana plec in excursie (2zile) ce sa iau cu mine hellp in afara de (telefon casti haine sapun pasta de dinti periuta prosop) am 14 ani fara prosti sau sa fiti vulgari

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Fetele când pleacă într-o excursie au un bagaj bogat. Ia-ţi ce haine ai tu nevoie( şi cu mânecă lungă şi cu scurtă), câteva fuste (3-4) şi 2-3 perechi de blugi + încălţăminte. Apoi trebuie să respecţi igiena, pastă de dinţi, periuţă, parfum, deodorant, săpun, prosop. Dacă cumva te plictiseşti nu strică să îţi iei şi câteva cărţi la tine să citeşti sau reviste. Apoi, urmează încărcătorul pentru telefon.
Iar de restul, se mai pot ocupa părinţii tăi.

2 răspunsuri:
| ViseMaicăVise a răspuns:

O carte daca iti place sa citesti, reviste, creioane, coli (sa desenezi), un carnetel sa-ti notezi impresiile despre excursie sau chiar jurnalul dar sa ai grija de el laughing, carti de joc, lamaie cu zahar si cateva pungute (in caz ca ai rau de masina), umbrela etc.

| WarHammer a răspuns:

Ai zis fara prosti nu te pot ajuta