| Iasmi99 a întrebat:

Peste tot scrie ca in 2012 e sfarsitul lumi e adevarat? Uitati de exemplu aici http://www.9am.ro/......-2012.html Pliz raspun

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Sfarsitul lumii NU vine in 2012. Nu stie nimeni cand vine. Poate vine in 2013 cu furtunile solare, in 2029 cu vreun meteorit sau in 20xx cu cine stie ce idee traznita.
Sfarsitul lumii nu vine cu programare, o sa fie ceva total neanuntat.
In ultimii 10 ani, trebuia sa murim toti de cel putin 5 ori. Fiecare cu religia si crezul lui si stiinta lui a inventat tot o alta idee stupida.
Si faza cu calendarul mayas e doar terminarea unui ciclu si inceperea altuia. Daca ultima data cand acel ciclu s-a terminat s-ar fi sfarsit lumea, nu credeti ca acum nu as fi fost aici sa scriu pe TPU si nu ar fi fost cine sa intrebe chestia asta? Atunci ce v-ar face sa credeti ca peste un an nu o sa scriem din nou intrebari gen "sfarsitul lumii vine in 2014".
Iisuse.
Intr-un moment toti murim, dar nu o sa murim toti la ora fixa.

8 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Stii, am vazut la televizor ca datorita nu stiu carui calendat cica sfarsitul lumii nu va mai veni in 2012 ci in 2013.
Si aceste se va manifesta...cums a explic.
cerul se va inrosi...va fi foarte cald...se vor pierde multe resurse si incet incet populatia o sa dispara! happy
Eu nu cred in lucrurile gen'sfarsitul lumii'... s-au mai spus d-astea si acum cativa ani si nu a fost niciun sfarsitwinking
Nu mai crede orice! big grin
kiss Andreea! happy

| AndreeaaaaX a răspuns:

Mda am citit ceva din el...Eu cred ca daca tot o sa fie o alta epoca.Nu inteleg de ce ar trebui sa murim?big grin

Adica eu as vrea sa traiesc mult, sa am o famile(sot si 2 copii)

Si nu am facut multeestraight face

As vrea sa nu se schimbe lumea.Sa fie aceeasi epoca. Dar totusi daca se schimba epoca nu vreau sa morrcrying

| KidoSmart a răspuns:

Nu cred ...adica nu a prezis nimeni din trecut sfarsitul lumii si vin astia din secolul 21 cu tampeniile lor

| BigV a răspuns:

Doare proastia, doarea?! Cine si-a batut joc de voi?! Cum sa credeti asa ceva?!

| NutellaNutella a răspuns:

Eu zic ca nu e adevarat. Sfarsitu lumii vine cand vrea D-zeu nu cand zic mayasiioh go on

| tennyteen a răspuns:

Nu e adevarat am citit undeva ca sfarsitul lumii va veni peste cateva miliarde de ani. pls fundita?

| tennyteen a răspuns:

Am aflat azi la geografie ca peste 5 miliarde de ani soarele se va transforma intr-o uriasa rosie, care da multa caldura(de 2 ori mai multa) si mai putina lumina, apoi se va transforma intr-o pitica alba, care nu va da deloc caldura dar va da foarte multa lumina si apoi se va transforma intr-o gaura neagra si apoi va veni sfarsitul lumii, adica peste 15 miliarde de ani. funda? plss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfasitul lumi numai Dumneseu stie dar ai niste semne in biblie la
sf bibliei [ apocalipsa ] sunt niste semne care au fost cutremurele acestea sunt semnele sf lumii dci santem la marginea
sfr lumi citeste si comparale semnele din biblie daca nu crezi
sau daca nu intra pe acest sait crestin ALFA omega semnele sf lumii si comparale cu cele care au fost iti da; cutremure a fost afost inundatii acestea sunt semnele sfrlumi daca nu crezi ca suntem la marginea sfr lumi fa ce tiam scris

SPUNE IN ORICE REVISTA CREDE INDUMNESEU SI CEAM SPUS CE SA FACI TE ROG ASCULTA DE SFATUL MEU EU CRED DOAR CE SPUNE IN BIBLIE SI PE SAITUL CE TIL LAM DAT
DUMNEZEU TE IUBESTE SI TE PAZESTE
BIANCA TE PUP