| anonim_4396 a întrebat:

"Prietenul adevarat"numai" la nevoie se cunoaste"?

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

Bunahappy
Un prieten adevarat trebuie sa fie alaturi de tine si la bine si la rau. Un prieten este cel care incearca sa te ajute sa-ti dea un sfat, sa-ti ridice moralul cand tu esti tristasad. sa fie alaturi de tine indiferent de situatia prin care trecihappy Trebuie sa fie cel care-ti sterge lacrima nu cel care rade de tinewinking...happy

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Asa ar trebui.happyInsa putini prieteni adevarati se gasesc.

| Arthur a răspuns:

Fii sigură de acest lucru. Când o duci bine şi ai bani mulţi să vezi câti 'prieteni adevarati' ai în jurul tău, dar încearcă să îi găseşti când dai de necazuri şi ramâi fără bani.

| juniper a răspuns:

Daca castigi la loto sa vezi cati "prieteni adevarati" o sa vezi in jurul tau.

| lolly_3072 a răspuns:

Eu cred ca pentru un prieten adv merg proverbele
1."Iubeste-ma cand merit cel mai putin."
2."Prietenul adevarat iubeste oricand.".happy

| rey a răspuns:

Eu cred altceva, am alt principiu.
Orice prieten te va vinde, difera doar pretul.

| gabryel a răspuns:

'' Prietenul adevarat numai la avere se cunoaste. ''

| StilSanatos a răspuns:

Bineinteles. dar din pacate la greu observi ce prieteni ai si cand te parasesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca nu treci prin nevoi sau pur si simplu, nu`i nevoie de el, asta inseamna ca nu e prieten adevarat?
Eu nu cred in aceasta conceptie de,, prietenie adevarata``, exista doar prieteni si amici, cu care iti pierzi timpul sau le mai impartasesti ce-ai pe sufletwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur. Un prieten il poti considera adevarat doar atunci cand iti este alaturi atat la bine, dar mai ales la rau si incearca sa te ajute cu cat poate. Un prieten adevarat este oricand in stare sa se uite pe sine pentru tine... dar din pacate, sunt niste specimene pe cale de disparitie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este adevarat proverbul! din fericire am cea mai buna prietena. i love my best frind