| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti ce credeti despre liceul gheorghe lazar din Bucuresti? In claa a 5-a vreau sa intru aici si vreau sa-mi spuneti profilul, pe ce materii se bazeaza, ce materii se fac/nu se fac!

1 răspuns:
| MariaRawrr a răspuns:

Dupa parerea mea, liceul Gheorghe Lazar este un liceu foarte bun, eu sunt a VIII-a si vreau sa intru acolo. Acum, la profil, depinde foarte mult de cat de mult iti plac anumite materii. De exemplu, nu te poti duce la Mate-Info, desi tu urasti/nu te pricepi la matematica, doar pentru ca asa vor parintii ta, dar nici sa te duci la Filologie daca tu vrei sa te faci matematician/fizician etc. Asta depinde doar de ce iti place, la ce te pricepi si la ce vrei sa devii pana la urma! Succes si sper ca te-am ajutat! :*