| 116111 TelefonulCopilului a întrebat:

S-a lansat prima aplicatie mobila care ofera consiliere gratuita, direct de pe telefonul mobil http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Tu ai incercat-o?

109 răspunsuri:
| Lori374 a răspuns:

Nu cred ca e pe bune, dar ma rog. oricum, a incercat macar cineva de pe site-ul asta? rolling on the floor))

| Catwomen023 a răspuns:

Am remarcat că este destul de utilă. Își are rostul pe această platformă. Poate ajuta copiii cu ajutor din partea unei persoane de a-și menține echilibrul în abordarea abuzurilor. Felicitări, faceți o treabă faină, este gratuit și asta e un lucru bun.

| al5leausernamepecareilincerc a răspuns:

Poate cineva care a instalat-o sa explice despre ce e vorba? cu ce "probleme" te ajuta mai exact?

| Țoglă a răspuns:

Foarte bine că v-ați extins! E nevoie de consiliere online, poate, mai mult ca în realitate.

| IamJoKeR a răspuns:

Nu am încercato încă, dar orice ar fi posibil pe viitor

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru immaBeast):

De parca la spovedanie e altfel.

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

E legata de protectia copilului imi e ca daca zici o prostie ai cele mai mari sanse sa te trezesti cu politia si protectis copilului laughing)))

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru immaBeast):

N-ai spus niciodata, nimanui problemele tale? Asta este cel mai prost mod de rezolvare a lor. Trebuie sa ai pe cineva ca un confident. Altfel se poate inebuni. Asta cu aplicatia e un lucru foarte bu!

| Emazio a răspuns:

Pana la ce varsta se poate suna aici?

| ThyDoom a răspuns:

Nu. Sper ca cei care pun întrebări la categoria ''Dragoste și Sex'' s-o încerce. Tare sunt curios cum vor reacționa cei care vor răspunde.

| 116111 TelefonulCopilului explică (pentru Emazio):

Buna,
Pot suna copiii, toti tinerii sub 18 ani.

| LaraClarice a răspuns:

Ar fi utilă și o versiune pentru adulți.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru immaBeast):

Suna mai bine decat sinuciderea nu crezi

| badriel a răspuns:

Hmm... Fain, crede ca o sa incerc si eu aplicatiahappy

| irina4219 a răspuns:

Nu am incercat-o

| Alex3892 a răspuns:

Nu am încercat-o.

| cris54321 a răspuns:

Nu

| Mosotti a răspuns (pentru immaBeast):

Pai de ce sa nu spuna? Ca poate ca acela sa ajute persoana, nu conteaza ca e cunoscut sau ne, poate chiar au curaj sa spui mai bine cand stii ca ala nu te stie. Si aici nu se spune? Se spune tocmai ca nu se stie cine esti.

La multi le e rusine sa zica persoanelor cunoscute, desi eu gandesc invers, tocmai la cunoscuti zici, ca ei te cunosc mai bine si pot sa-ti dea un sfat si in functie de cum te stie ca esti.

Desi eu nu am inteles la ce ajuta, sa zicem ca m-a violat unul. Si? Daca zic ce? Ce se schimba? Adica la ce ajuta consilierile astea?

| GeorgE15r43w a răspuns:

Fain, o sa instalez si eu

| Maxxxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea stiu nimic despre spionaj, dar crezi ca google ne spioneaza traumele cu copii de la scoala care dau bully sau ca se cearta parintii sau altceva? Fara hate dar de ce ar face google asta?

| Simpatic a răspuns:

Eu n-am incercat-o laughing

| Sixty28 a răspuns:

Este Telefonul copilului, asa se numește site-ul. kiss

| Mosotti a răspuns (pentru Sixty28):

F bine cu acest site, ideea este ca eu mereu am fost deschis, am zis si la parinti, si la medici, psihologi, si la unul care o fi, ca daca are vreo idee buna, daca m-ar putea ajuta, inchiderea in sine face rau. Nu am de ce sa-mi fie rusine de mine, cu ce am facut, ce am facut, daca mi-a facut cineva ceva, din contra putin rusine de mine sa nu fiu deschis.

| eckblume a răspuns:

Great! Sunt multi care suna si la DepreHUB.

Răspuns utilizator avertizat
| whatisthis19 a răspuns:

Nu

| Denysa6alexandra a răspuns:

Pai si doar suni si raspunde cineva sau cum

| 116111 TelefonulCopilului explică (pentru Denysa6alexandra):

Buna,

Da, suni si cineva iti va raspunde si va incerca sa te ajute!

| zattech a răspuns:

Încă nu