| username2468 a întrebat:

S-a propus înghețarea anului școlar? Vom mai repeta o dată clasa?

6 răspunsuri:
| Mllaf a răspuns:

Gabriela Firea iesise o data in fata presei si a spus ca nu o sa repete nimeni niciun an, cel mai probabil o sa venim la recuperare in vara din cate stiu se gandeau sa facem scoala din iunie cam pana in 24 august

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-a propus dar nu va fi.
Virusul mai poate dura ani de zile iar voi aveți nevoie de școală ca peste câțiva ani să puteți munci ceva. Veți învăța la vară, se va adapta programa școlară ca să se elimine tâmpeniile, învățămâtul va deveni mai eficient, se vor investi bani să puteți învăța de acasă de pe desktop.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Aveți răbdare. Sunt 3 scenarii posibile, nu avem de unde să știm momentan ce o să se întâmple. Trebuie să vedem cum evoluează lucrurile.

| Jackpot2 a răspuns:

Nu se va îngheța anul. Cel mai probabil se va recupera posibil și sâmbătă sau chiar și în vara.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, veti repeta anul scolar, daca se ingheata anul scolar.

| CleanHeart a răspuns:

Se zice ca nu.