| AnemonaP a întrebat:

Sa nu radeti! Deci daca mi-am lipit unghia ca se rupea cu super glue mai creste? Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

5 răspunsuri:
| BAIATUL a răspuns:

Gresiti toti. Unghiile nu cresc de la acel varf pe care noi il taiem, ele cresc de la baza de unde intra ele in carne.Nu trebuia sa o lipesti pentru ca unghia si asa lipita de tine o sa creasca doar ca mai greu.

| ᾄᾗἷҭẓᾄᾄ a răspuns:

Nu mai creşte! Doamne! Câţi ani ai de pui întrebarea asta? laughing

| Miire a răspuns:

Incearca pur si simplu sa iti dezlipesti unghie(pentru ca nu este prea sanatos daca o lipesti), puneti un pansament la unghia rupta, lasi pansamentul cam 2 saptamani si o sa-ticreasca la loc...Nu va radeti...

| yonutzynt a răspuns:

Cum sa-ti lipesti unghia cu super glue normal ca nu mai creste! hahahahahahhaahhaa

| kido2406 a răspuns:

Iti va creste evident dar nu partea lipita cu super-gluelaughing o lasi asa rupta si creste la loc singura partea rupta poti sa o arunci laughing