| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU.Am 18 ani si de la un timp am, constatat ca am probleme cu perceperea lucrurilor.Cand fac o treaba trebuie sa mi se explice de 2-3 ori ca sa intelg cum trebuie( imi explica de 2-3 ori ca sa inteleg dar restul prietenilor inteleg de prima data) sau cand trebuie sa gandesc logic nu reusesc deloc. Se poate sa fac ceva in privinta asta sa imi dezvolt IQ-ul. Daca da... ce trebuie facut? Dau funda happy

2 răspunsuri:
| nextlevel999 a răspuns:

Poate esti indragostit

| DeadFury222 a răspuns:

IQ-ul se poate dezvolta prin: 1. Exercitii si 2.Medicamente(Nu recomand!, nu sunt sanatoase!) niste siteuri pentru exercitii(in termen lung ajuta mult, crede-ma am cont pe luminosity.Adevarul e ca trebuie sa platesti dar ajuta) www.lumosity.com