| Anonymus3000 a întrebat:

Cum as putea sa ma imprietenesc cu alti copii de la scoala mai mari ca mine eu am 12 ani si sunt a 6a si uni colegi sunt prieteni si se inteleg bine cu alti mai mari. cum as putea sa ma imprietenesc si eu cu ei, si chiar cu alti care am avut certuri. nu sunt foarte sociabil deci va rog ajutor

1 răspuns:
| kattya96 a răspuns:

Nu o sa reusesti asa. Nu poti fi prietena cu un grup, trebuie sa fii prietena cu o persoana care sa te bage si pe tine in acel grup, adica pe scurt... Daca o colega de-a ta se duce sa vorbeasca cu niste elevi mai mari, du-te si tu cu ea. Baga-te in seama si asa o sa te poti imprieteni cu ei. Adica foloseste-te de cei care sunt in jurul tau.
Succes! happy