| spikey1 a întrebat:

Sal, TPU! Pot imprumuta carti de la Biblioteca Nationala a Romaniei din Bucuresti daca imi fac abonament cum se face la celelalte biblioteci?(va intreb deoarece unii oameni mi-au spus ca numai studentii-nu si elevii cum sunt eu-au voie)

Răspuns Câştigător
| Rozette a răspuns:

Eu una mi-am facut abonament la biblioteca in felul urmator:

Am mers cu tutorele si am completat o fisa. Am dat 10 lei si m-am inscris la biblioteca. Mi-a dat un permis vizat pe anul asta, pe care va trebui in fiecare an sa il vizezi ac sa poti imprumuta ( Il vizezi ducandu-te la bibli si zicandu-i doamnei sa ti-l vizeze). Deci eu mi-am facut ca la o biblioteca obisnuita, acum nu stiu daca mai e asa dar stiu ca sunt 3 permise diferite: unul pentru elevi, unul pentru studenti si unul pentru adulti. Eu asa stiu.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Cand se deschide, poti citi la sala.