| mirabeluska a întrebat:

Sall all love struck
Am si eu o problema...Acum aproape o luna,am placut un baiat foarte mult,iar cu timpul am aflat ca are prietena pana intr-o zi in care a venit la mine si m-a sarutat! eu l-am oprit si i-am zis ca nu are rost sa continuam pentru ca el are pe altcineva,iar el a zis ceva in genul:gata,acum sunt numai al tau! si am stat cateva zile impreuna pana eu am aflat niste chestii si am decis sa pun ppunct,iar el s-a impacat cu fosta! n-am zis nimic,a fost alegerea lui,cu fata nu aveam nici o treaba numai ca ea a aflat ca in aia o saptamana aproape el a stat cu mine si de atunci a tot inceput sa ma jignesca, sa ma huiduie pe la scoala, sa ma faca de ras...Am lasat-o in pace,ea vavand ca nu-i fac nimic facea din ce in ce mai multe,pana intr-o zi cand trece pe langa mine si ma jigneste,iar eu, i-am zis si eu ceva de genul:du-te mai de aici ca daca iti dau una te aduna astia de pe jos! va dati seama ma simteam cumplit., cum sa ma faca una de clasa a 6-a pe mine in halul ala,eu copil cu prestanta in scoala asta! Dar problema e ca nu face doar cu mine asa ci cu toti
Si astazi ma intalnii cu ea de cateva ori,eu eram cu fetele mele si o evitai si la ultima ora ma trezsc cu dna diriginta ca am cheama la director! ca vai am batut-o, am jucat-o in picioare, e traumatizata nu mai stie ce sa faca cu mine! Si eu am ramas masca cand mi-a zis diriga ca sa ma duc cu mama si ca-mi scade punct la purtare...Chiar daca nu am facut nimic, mi-e rusine sa-i zic mamei ca e chemata la scoala in problema dinasta!
Intrebarea mea este:Cum sa-i zic mamei ce s-a petrecut si ea sa ma creada? Si cealalta cum sa-i explic dnei diriginte adevarul si sa ma creadaa?
Fudaaa

2 răspunsuri:
| Speedmafia a răspuns:

Pai pe fata aia nu o baga in seama si sa o lasi sate tot injure ca se satura de la un timp intreab-o ca are martori? iar tu zii ca nu e adevarat si cai ai fost cu'fetele tale'
maiei tale spune-i adevarul nu are rost sa minti nici un pic

| smecherul71 a răspuns:

Zi cat mai repede ca daca afla maicata de la altcineva o patesti explica-i tot ce s-a intamplat si te va crede