| litere123 a întrebat:

Sall,as dori și eu cat mai multe informații despre probele pentru liceul pedagogic! Ce conțin aceste probe, cat mai multe exemple

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erau 4 probe, daca nu ma insel.
Interviul
Proba de muzica
Proba de desen
Sport
La interviu vei avea o discutie o comisia, te vor intreba de ce ai ales acest profil, sa te prezinti, aptitudini, etc. Tot la aceasta proba va fi si cea de dictie (vei spune o poezie in fata comisiei, iar dupa aceea vei citi un text la prima vedere).
La muzica vei canta un cantec la alegere, ei vor bate un anumit ritm cu creionul, iar tu trebuie sa il reproduci.
La desen va trebui sa desenezi niste cani expuse, apoi sa le pictezi.
La sport vei da o proba de rezistenta( 600m parca) + ex( lumanarea, podul de jos, cumpana, rostogoliri).
Bafta!