| raluca250 a întrebat:

Sall :d
am o intrebare whistling
laptele praf e de post thinking

7 răspunsuri:
| NoName_4116 a răspuns:

NU draga ca laptele provine de la animalee`laughingrolling on the floor
nu e de post!

| solumaam a răspuns:

Nu este de post, daca consumi lapte praf te vei spurca laughing
Compozitia laptelui praf este 80% lapte prelucrat!

| Ronnix a răspuns:

Pai este tot de la o vaca... Deci se da drumul la o vaca dintr-un avion si se face laptele praf, deci... e de vaca.

| Shugareala a răspuns:

Sal

nu, nu e de post... contine putin la suta lapte natural degresatwinking

| CARMENCITA a răspuns:

Laptele praf nu este de post deoarece provine de la vaca.In timpul postului crestin ortodox nu se consuma carne si produse provenite de la animale(unt,lapte,oua,iaurt,lapte praf,untura de porc,etc). Catolicii cand tin post nu mananca carne dar au voie oua, branza, lapte etc.Laptele de la vaca este procesat in fabrica si devine praf.Scrie si pe ambalaj sau ar trebui sa scrie ca e de la vaca.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Nu! Este rezultat din deshidratarea lapelui integral...adica este tot lapte dar FARA apa

| Petre a răspuns:

Nu. Este tot lapte (de vacă, de capră, sau de ce o fi...) supus unor transformări.