| Laaaaaariiiiiiiii a întrebat:

Sall
Îmi puteţi spune vă rog câteva râuri, câţiva munţi, câteva oraşe din ROMÂNIA! Vă rogg puppy dog eyes
Şi dacă pe harta Europei poţi să vezi cele menţionate mai sus sau nişte link-uri de Hărti ale României detaliate.
Scz de categorie.

Fundă

1 răspuns:
| Tweety115 a răspuns:

Rauri:Motru, Prut, Olt, Vedea, Timis, Nera, Cerna, Buzau, Moldova, Bistita, Barlad, Bahlui.
Munti:C. Orientali, Meridionali, Occidentali, M-tii Rodnei, M-tii Moldoveanu, M-tii Fagaras. Nu cred ca se vad pe harta Europei, dar ia o harta a Romaniei. FUNDA?