| anonim_4396 a întrebat:

Sall, TPU.As vrea sa-mi dati si mie niste exemple de stereotipuri si prejudecati care sunt legate de viata scolara

1 răspuns:
| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

Prejudecatile depind de la o persoana la alta. De obicei, cei care au terminat scoala si merg la lucru au impresia ca viata scolara e cea mai frumoasa perioada. Au dreptate din anumite puncte de vedere, pentru ca in scoala iti faci prieteni, acumulezi conostinte, iti faci cultura generala si asa mai departe. In opinia mea [eleva inca -_-] scoala PUTE la modul absolut: teme, teste, stres, discriminari, ascultat la tabla, barfe...Sincer, abia astept sa lucrez si sa scap de scoala.